Spacer z Nadią Szagdaj śladami wojennych zniszczeń

Radio RAM | Utworzono: 28.08.2015, 13:41
A|A|A

Przez całe wakacje w każdą sobotę na antenie Radia RAM oraz stronie internetowej www.radioram.pl spotykaliśmy z Nadią Szagdaj, autorką popularnych powieści kryminalnych o przygodach detektywki Klary Schulz. Wszystkie dotychczasowe odcinki naszego cyklu można zobaczyć i posłuchać tutaj:

Dziś ostatnia wycieczka po Wrocławiu w towarzystwie Nadii Szagdaj.

„ Ile budynków nosi wojenne rany do dziś? Ile ulic wciąż zdradza ślady po wybuchach bomb? Jak wiele schronów wybudowanych w czasach Festung Breslau wsiąknęło w nasze miasto na tyle, że dziś ich nie zauważamy? Jak choćby potężny schron, który wciąż znajduje się w mojej kamienicy. No i ostatecznie fakt, że w naszym mieście wciąż można znaleźć swastyki, budzi grozę i strach. Postanawiam wykorzystać piękne popołudnie i poszukać ran i zadr Wrocławia. Co dziś znajdę?” - tak zaczyna się podróż śladami wojennych pozostałości.

Zobacz:

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.

Zobacz i posłuchaj poprzednich odcinków:

Spacerem po Wrocławiu z głową do góry

Znikający Wrocław z Nadią Szagdaj

Nadia Szagdaj odkrywa techniczne nowinki dawnego Wrocławia 

Nadia Szagdaj o życiu towarzyskim w Breslau

Wrocławska pisarka o dawnych cmentarzach z czasów Breslau

Z Nadią Szagdaj śladami nieistniejących ulic Wrocławia

Nadia Szagdaj zwiedza miejsca swojego dzieciństwa

Nadia Szagdaj w podziemiach Wrocławia

REKLAMA

To może Cię zainteresować