Z Nadią Szagdaj śladami nieistniejących ulic Wrocławia

Radio RAM | Utworzono: 17.07.2015, 17:21
A|A|A

„Zmierzamy w stronę Gdańskiej, idąc ulicą Sopocką. Kątem oka zauważam dobrze mi znany ślad po torowisku. Wiedzie on na teren zamknięty, przynależący do Politechniki Wrocławskiej. Nie jeździły tędy tramwaje. Tory są zbyt wąskie. Najciekawsze jest to, że wybrukowana droga położona jest zaraz obok zamkniętej dla ruchu samochodowego części ulicy Sopockiej. Jakiś czas temu ustaliłam, że wożono tędy węgiel, a wagony wjeżdżały na teren Cesarskiego Instytutu Badawczego imienia cesarza Wilhelma. Ze starych zdjęć wynika, że poza torami ułożonymi na bruku, obok przebiegała inna droga. Czy była ulicą? Kiedy została zlikwidowana?”

Tak zaczynamy kolejną podróż po Wrocławiu z pisarką Nadią Szagdaj. Będziemy odkrywać nieistniejące miasto w mieście, odwiedzimy ulice, które bezpowrotnie zniknęły z mapy Wrocławia. Ile ich jest?

Wyjątkowych spacerów po Wrocławia w towarzystwie autorki książek z cyklu „Kroniki Klary Schulz” posłuchacie w każdą sobotę wakacji po godz. 10 na antenie Radia RAM.

Zobacz i posłuchaj: Nadia Szagadaj zwiedza miejsca swojego dzieciństwa

Zobacz i posłuchaj: Nadia Szagdaj w podziemiach Wrocławia

Co tydzień podróże po mieście będziecie mogli śledzić także na naszej stronie internetowej www.radioram.pl, gdzie znajdziecie m.in. filmy i zdjęcia z miejsc, które odwiedzi Nadia Szagdaj.

Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej zabawy – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.

REKLAMA

To może Cię zainteresować