Pink Freud z nową płytą w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 02.12.2020, 10:53 | Zmodyfikowano: 02.12.2020, 10:58
A|A|A

fot. Karol Grygoruk

"Wszystko się zmienia, a źródło naszej pasji i radości grania bije nadal czystą energią" - takim zdaniem Pink Freud obiweszcza nadejście nowego zestawu kompozycji. 

Pink Freud, nazywany towarem eksportowym polskiej kultury, to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjną definicję muzyki jazzowej i stanowi eklektyczną mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle a także punkowej energii.

Najbardziej rockandrollowy zespół jazzowy wraca po kilkuletniej przerwie z nową płytą „piano forte brutto netto”. To jak zwykle zupełnie nowe otwarcie i zmiana brzmienia, a jednocześnie esencja tego, do czego przyzwyczaił nas zespół.
Wojtek Mazolewski o nowej płycie:
"Od dawna przygotowywaliśmy ten album i poświęciliśmy mu dużo czasu, żeby w pełni oddawał nasze pasje, przeżycia i przygody, jakich mieliśmy szczęście razem doświadczyć. Utwory powstawały podczas tras koncertowych i zaraz po nich, kiedy po powrocie do domu spływały wrażenia i emocje. Materiał dopracowywaliśmy na specjalnych sesjach wyjazdowych, od Bieszczad po centrum muzyki Casa De Musica w portugalskim Porto. Podczas tych zgrupowań zspoł odcięci od świata i życia codziennego poświęcaliśmy się muzyce w 100%. Tym razem wszystko wzięliśmy w swoje ręce. Sami ten materiał nagraliśmy i wyprodukowaliśmy i po raz pierwszy mam poczucie, że brzmi to tak, jak powinno, i ma moc. Początki tego procesu można datować na 2016 rok, dzięki czemu jest to kompletny, aktualny obraz muzyczny zespołu.”

W pierwszej godzinie  ostatniego #muzwro posłuchaliśmy obszernych fragmentów nowej płyty Freudów.  Zespół reprezentował na antenie Adam Milwiw-Baron - wrocławska odnoga składu.

Pierwsza środa miesiąca to czas spotkań z muzyką proponowaną przez Michała Kwiatkowskiego z Radia Wrocław Kultura. Z Michałem i jego muzyczną pigułką pod nazwą "Nie Było Grane" spotkamy się, ale tym razem wyjątkowo za tydzień!Tutaj zobaczcie, jakie utwory udało się nam wspólnie z Michałem Wam polecić i zaprezentować od lutego. 
Po 19:00 przenieśliśmy się do świata muzyki micro-house i techno. Przedstawiliśmy Wam kulisy narodzin młodej lokalnej wytwórni Kooky Music, założonej przez dwóch wrocławskich producentów i dj-ów - Gogana i Schrilla. 

Zarówno Gogan jak i Schrill tworzą muzykę od dłuższego czasu. Postanowiłem jednak, jeszcze przed naszym spotkaniem na antenie Radia RAM, zapytać o główną motywację do założenia własnego labelu:

"Obaj produkowaliśmy już muzykę, nie chcieliśmy się skupiać tylko na graniu imprez. Nasz label to rozszerzenie działalności na cały świat, nie tylko lokalnie. Zdecydowanie częściej po nasze numery sięgali dje- z Berlina, Wielkiej Brytanii, czy Brazyli aniżeli z Polski. Najpierw label miał formę digital, teraz wydajemy już zarówno digital jak i winyl"

Spotkanie z gentlemenami z Kooky Music stanowiło świetne przygotowanie do programu RAMbeat In The Mix, gdzie zmiksowałem dla Was muzykę producentów/artystów wydających dla niemieckiej oficyny Stil Vor Talent.

Tu całość tegotygodniowej audycji:

Za tydzień zapraszam na spotkanie ze Skubasem i Maria Helena.
Do usłyszenia!

Maciek  Szabatowski 

REKLAMA

To może Cię zainteresować