Wrocławska pisarka o dawnych cmentarzach z czasów Breslau

Radio RAM | Utworzono: 25.07.2015, 07:46
A|A|A

Tym razem wędrówka po Wrocławiu prowadzi po parkach i miejscach, w których przed laty były cmentarze. Dziś można o tym wyczytać z kształtu parkowych alejek, pozostałościach po nagrobkach.

- Cmentarze mieściły się w obecnych parkach, przy kościołach, na współczesnych ulicach lub parkingach, przy szpitalach. Postanawiam wyruszyć śladem nieistniejących nekropolii. Zaczynam od jeden z największych – parku Zachodniego – opowiada Nadia Szagdaj.

Wyjątkowych spacerów po Wrocławia w towarzystwie autorki książek z cyklu „Kroniki Klary Schulz” posłuchacie w każdą sobotę wakacji po godz. 10 na antenie Radia RAM.

Co tydzień podróże po mieście będziecie mogli śledzić także na naszej stronie internetowej www.radioram.pl, gdzie znajdziecie m.in. filmy i zdjęcia z miejsc, które odwiedzi Nadia Szagdaj.

Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej zabawy – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Zobacz i posłuchaj: Z Nadią Szagdaj śladami nieistniejących ulic Wrocławia 

Zobacz i posłuchaj: Nadia Szagadaj zwiedza miejsca swojego dzieciństwa

Zobacz i posłuchaj: Nadia Szagdaj w podziemiach Wrocławia

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.

REKLAMA

To może Cię zainteresować