Zielone dzielnice i ich tajemnice. Psie Pole i Pawłowice [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 04.09.2021, 12:38 | Zmodyfikowano: 20.09.2021, 08:01
A|A|A

fot. Stefan Arczyński

Do spacerów nikogo namawiać nie trzeba, warto jednak poznawać miejsca, które są nie tylko piękne, ale też ciekawe historycznie i bogate w pomniki natury. W każdy wtorek opowiadamy o miejscach dobrze nam znanych, a będziemy je odkrywać na nowo. Naszymi przewodnikami są Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia i Maciej Wlazło, przewodnik prowadzący blog Beard of Breslau.

Nadodrzańskie wały to najlepsze we Wrocławiu trasy spacerowe, biegowe i rowerowe. Większość z nich znajduje się w obrębie dzielnicy Psie Pole. Wały, które obiegają Starą Odrę, kanał Żeglugowy i kanał Powodziowy są elementem rozbudowanego systemu dróg wodnych, największego w Polsce i jednego z największych w Europie. Jest się czym pochwalić, a jeszcze lepiej osobiście eksplorować, podpowiada Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia:

Maciej Wlazło z Beard of Breslau poleca spacer przez osiedle Pawłowice. Zlokalizowane jest w północno-wschodniej części Wrocławia. Leży nad rzeką Dobrą i rzeką Widawą. Przyłączone do Wrocławia w roku 1970 w ramach ostatniego, dużego programu zwiększania administracyjnego Wrocławia i znajduje się w ramach ówczesnego obszaru/dzielnicy Psie Pole.

Miłośnikom Wrocławia polecamy także cykl wydarzeń filmowo-kulinarnych. Pokazy odbywać się będą od 22 sierpnia co tydzień w plenerowych przestrzeniach pięciu dawnych dzielnic Wrocławia: Starego Miasta, Śródmieścia, Krzyków, Psiego Pola i Fabrycznej. Te wydarzenia to z jednej strony kulturalna propozycja na spędzenie lata w mieście, a z drugiej zachęta do odkrywania zielonych zakątków różnych części miasta. Dodatkową motywacją do eksplorowania mniej i bardziej dzikich przestrzeni Wrocławia będą, w formie dostępnych dla grupy zapisanych uczestników, secret eventy. Zarejestrowanie się do udziału włącza chętnych do interaktywnej gry, dzięki której będzie można lepiej poznać zieloną historię każdej z pięciu dawnych dzielnic.

Na cykl niesamowitych historii zapraszają: Profit Development i Wrocławska Fundacja Filmowa.

REKLAMA

To może Cię zainteresować