Znikający Wrocław z Nadią Szagdaj. Zapraszamy na spacer

Radio RAM | Utworzono: 15.08.2015, 07:56
A|A|A

Nasza kolejna wyprawa ulicami Wrocławia z Nadią Szagdaj rozpoczyna się od odnalezienia albumu ze starymi zdjęciami:

„Skończyłam remont mieszkania i w końcu mogę odłożyć rzeczy tam, gdzie ich miejsce. Zrządzeniem losu, zatrzymuję wzrok na albumie ze zdjęciami. Otwieram go, mimo że przeglądałam jego zawartość nie raz. Znów wertuję kartki i oddaję się wspomnieniom. Docieram do zdjęcia zrobionego na dziś zamkniętym terenie ogródków działkowych. W tle widać budynki straży pożarnej, jednostki numer dwa. I wtedy doznaję olśnienia. Wracając myślami do dawnych czasów przypominam sobie, że pod budynkiem na Gdańskiej stał kiedyś zabytkowy wóz strażacki, najpewniej wyciągnięty z któregoś garażu po tym, jak jego miejsce zajął samochód. Co się z nim stało? Pewnego dnia po prostu zniknął...”

Podczas tej podróży zajrzymy m.in. na plac Grunwaldzki, gdzie przed laty stał wielki namiot Goliat, poszukamy śladów dawnego klasztoru na Ołtaszynie, kortu tenisowego na skrzyżowaniu ulic Czerwonego Krzyża i Bujwida oraz ulicznego zegara przy dawnym przejściu podziemnym na ulicy Świdnickiej.Wyjątkowych spacerów po Wrocławia w towarzystwie autorki książek z cyklu „Kroniki Klary Schulz” posłuchacie w każdą sobotę wakacji po godz. 10 na antenie Radia RAM.

Co tydzień podróże po mieście będziecie mogli śledzić także na naszej stronie internetowej www.radioram.pl, gdzie znajdziecie m.in. filmy i zdjęcia z miejsc, które odwiedzi Nadia Szagdaj.


Zobacz i posłuchaj:

Nadia Szagdaj odkrywa techniczne nowinki dawnego Wrocławia

Nadia Szagdaj o życiu towarzyskim w Breslau

Wrocławska pisarka o dawnych cmentarzach z czasów Breslau

Z Nadią Szagdaj śladami nieistniejących ulic Wrocławia

Nadia Szagdaj zwiedza miejsca swojego dzieciństwa

Nadia Szagdaj w podziemiach Wrocławia

Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej zabawy – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.
 

REKLAMA

To może Cię zainteresować