Nadia Szagdaj o życiu towarzyskim Breslau

Radio RAM | Utworzono: 01.08.2015, 08:21
A|A|A

„Wkrótce zaczynam kolejną powieść o Klarze Schulz. Aby wgryźć się w klimat Breslau, wyruszam w miejsca, w których bywała moja bohaterka. Odwiedziwszy dom handlowy Feniks, ruszam dalej, na ulicę Świdnicką, gdzie pod ówczesnym numerem 50 mieściła się restauracja Automat. Choć kolorowa, jak na tamte czasy była dość minimalistycznie urządzona. Kilka stolików pozwalało raczej na chwilę w niej przystanąć, niż na dobre usiąść. Do tego równie minimalistyczne menu raczej nie powinno przysparzać jej klientów. A jednak. Nie bez powodu to intrygujące miejsce nosiło nazwę Automat i znajdowało się w przedsionku najbogatszej dzielnicy Breslau. W lokalu pracował tylko jeden człowiek, który w dodatku nie był kelnerem” - śladami takich miejsc podczas kolejnego spaceru po Wrocławiu oprowadza nas pisarka kryminałów Nadia Szagdaj.

Wyjątkowych spacerów po Wrocławia w towarzystwie autorki książek z cyklu „Kroniki Klary Schulz” posłuchacie w każdą sobotę wakacji po godz. 10 na antenie Radia RAM.

Co tydzień podróże po mieście będziecie mogli śledzić także na naszej stronie internetowej www.radioram.pl, gdzie znajdziecie m.in. filmy i zdjęcia z miejsc, które odwiedzi Nadia Szagdaj.

Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej zabawy – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Zobacz i posłuchaj:

Wrocławska pisarka o dawnych cmentarzach z czasów Breslau

Z Nadią Szagdaj śladami nieistniejących ulic Wrocławia 

Nadia Szagadaj zwiedza miejsca swojego dzieciństwa

Nadia Szagdaj w podziemiach Wrocławia

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.

REKLAMA

To może Cię zainteresować