MuzWro - Muzyczny Wrocław z technologią w tle [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 24.03.2021, 08:35 | Zmodyfikowano: 24.03.2021, 08:35
A|A|A

Od paru tygodni staram się, by środowe wieczory miały nieco bardziej spójny charakter. Byśmy muzycznie nie skakali od przysłowiowego Sasa do Lasa. Elementem, który połączył w mojej głowie zaproszone do rozmów na 89,8 FM projekty stały się szeroko ujęta technologia oraz jeszcze szerzej rozumiana muzyka tła - ambient.


inCAL 18:00

GŁOS, PIANO, SMARTFON takie hasłem/mottem opatrzył swój bandcampowy profil Jędrzej Nawara - wokalista wrocławskiej formacji Resoraki. To wszystko w związku z wydaniem swojego solowego debiutu - płyty "Regulamin na lato". Co ciekawe, to kolejny w ostatnich tygodniach wrocławski koncept-album, który trafia w moje ręce. W jego tle dwa główne motywy - historia powstania i zastosowania na przestrzeni wieków fortepianu oraz... telefonu komórkowego - urządzenia, które już dawno przestało pełnić wyłącznie swoją oryginalną funkcję, mieniąc się od parunastu lat mianem sprzętu "smart". Jędrzej Nawara zaśpiewał, zagrał na fortepianie i smartfonie oraz napisał muzykę i teksty, Antek Nawara przeczytał FALE, a Henryk Nawara przeczytał SAMOLOT - co czyni ten album dodatkowo historią rodzinną, zdjęciem wykonanym na linii czasu. 

A zatem dwie różne "technologie" - stara i nowa. W jakich proporcjach i według jakiego klucza mieszają się ze sobą na płycie "Regulamin na lato"? Sprawdź odsłuch u dołu strony.

I MAKE LIMBO 19:00

Solowy, ambientowy projekt Macieja Zakrzewskiego, kompozytora i producenta, założyciela wrocławskiego Digit All Love, a także muzyka współtworzącego kolektyw Bipolar Bears. Dla Zakrzewskiego, który w ostatnich latach zajmuje się głównie komponowaniem muzyki do produkcji teatralnych "I Make Limbo" to wynik fascynacji abstrakcyjną i przestrzenną elektroniką oraz poszukiwań muzycznych na tym właśnie gruncie. 


Podczas spotkania z I Make Limbo wróciliśmy do terminu "ambient". Wszystko to w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami występu online Maćka podczas Before Ambientalny online /I Make Limbo + Wrunia/

Niespełna trzy kwadranse później dzięki wieloletniemu koledze Maćka Zakrzewskiego przenieśliśmy się do świata techno. Wspólnie z Szymonem Danisem posłuchaliśmy utworu z nowego albumu D-Prima zatytułowanego "MakeMake".

Poza tym w programie spotkanie z Marysią Żukowską, naszą korespondentką z Leeds.PONOWNY ODSŁUCH PROGRAMU


Do usłyszenia za tydzień w składzie: Marek Niedzielski i Tony Yoru.
Maciek Szabatowski REKLAMA

To może Cię zainteresować