Nadia Szagdaj odkrywa techniczne nowinki dawnego Wrocławia

Radio RAM | Utworzono: 08.08.2015, 07:58
A|A|A

„Odwiedzam dziś miejsca, w których swoje najciekawsze i najbardziej innowacyjne pomysły realizowali przed i powojenni budowniczowie. Po wspomnieniu najstarszych we Wrocławiu schodów ruchomych i windy typu paternoster w wieżowcu na Rynku, kolej na inny wielopiętrowy budynek, mieszczący się u zbiegu ulic Dworcowej i Kościuszki. Mowa o Trzonolinowcu, który przez niektórych kąśliwie nazywany jest również wisielcem. Ten dziś już niezbyt reprezentacyjny wieżowiec, otrzymał w 1967 roku tytuł „budynku roku”. To, co wyróżniało go na tle powstających wówczas podobnych domów, to fakt, iż budowano go jakby „od drugiej strony” - budynek u zbiegu ulic Dworcowej i Kościuszki to tylko jedno z miejsc, które odwiedzamy dziś podczas spaceru z Nadią Szagdaj.

Zobaczcie sami:

Wyjątkowych spacerów po Wrocławia w towarzystwie autorki książek z cyklu „Kroniki Klary Schulz” posłuchacie w każdą sobotę wakacji po godz. 10 na antenie Radia RAM.

Co tydzień podróże po mieście będziecie mogli śledzić także na naszej stronie internetowej www.radioram.pl, gdzie znajdziecie m.in. filmy i zdjęcia z miejsc, które odwiedzi Nadia Szagdaj.

Zobacz i posłuchaj:

Zapraszamy do wspólnej wakacyjnej zabawy – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Nadia Szagdaj – wrocławianka, z wykształcenia jest muzykiem; od dziecka gra na wiolonczeli i fortepianie. Ukończyła wydział wokalny Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Najbardziej znana jest jako autorka popularnych retro-kryminałów o przygodach detektywki Klary Schulz, których akcja dzieje się w przedwojennym Breslau. Zajmuje się także filmem i fotografią.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować