Wywczas w Parku Stabłowickim z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 22.09.2021, 15:45 | Zmodyfikowano: 22.09.2021, 15:45
A|A|A

fot. Iwona Diakowska

Byliśmy dziś na wielkim finale Wywczau – weekendowym pikniku w Parku Stabłowickim.

Wywczas na Facebooku

Wywczas to kulturalna propozycja na spędzenie ostatnich tygodni lata w zielonych zakątkach Wrocławia. W ramach cyklu odbyło się 5 wydarzeń filmowo-kulinarnych oraz weekendowy finał w Parku Stabłowickim. Na terenie każdej dawnej dzielnicy (Starego Miasta, Fabrycznej, Krzyków, Śródmieścia i Psiego Pole) wybrano lokalną restaurację, oferującą dania z różnych części świata. Film pokazywane podczas kolejnych wieczorów pochodziły będzie z tego samego regionu, co serwowana w czasie wydarzenia kuchnia.

W czwartek, 23 września Wywczas zawitał na Psie Pole, a bardziej precyzyjnie – na Zakrzów, osiedle, które coraz bardziej domaga się odkrycia. Kulinarnym partnerem piątego Wywczasu był foodtruck GoFreak, który od kilku lat podróżuje po całym mieście i serwuje pyszne gofry. Na jeden wieczór GoFreak stanął na placu integracyjnym w Parku Jedności na Zakrzowie, by zaserwować inspirowane Stanami Zjednoczonymi smakołyki. Do USA zabrała nas także komedia-science fiction „Palm Springs" – historia dwójki osób, które orientują się, że zostały zamknięte w pętli czasowej i do znudzenia przeżywają ten sam dzień. Na szczęście są tam razem i naprawdę nieźle się dogadują.

Za nami także dwudniowy piknik w Parku Stabłowickim, na który gościło Radio RAM. Od południa – w ramach wywczasowego pikniku - mozna było wziąć udział w prowadzonych przez Natalię Jerzak warsztatach z plant printingu, czyli techniki drukowania, wykorzystującej do tworzenia wzorów kwiaty czy liście, albo wziąć udział w roślinnej pogawędce z florystą Filipem Markiem. O 14:00 rozpoczęło się wspólne sadzenie roślin przy parkowym placu zabaw, a chwilę potem sąsiedzka uczta w śródziemnomorskim klimacie przygotowana przez Napa Restaurant. Na zakończenie odbyła się projekcja włoskiego kinowego przeboju „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" – historia kolacji, podczas której grupa przyjaciół postanawia zagrać w pewną niebezpieczną grę...

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować