20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Hala Stulecia [POSŁUCHAJ]

Paweł Gołębski | Utworzono: 27.11.2020, 14:21 | Zmodyfikowano: 27.11.2020, 14:21
A|A|A

fot. Piotr Czyszkowski

Tortem, przystawkami i prezentami przywitał nas zespół Hali Stulecia podczas specjalnego programu, jaki nadaliśmy z legendarnego obiektu z okazji 20-lecia Radia RAM. Prowadzący audycję Paweł Gołębski nie krył wzruszenia taką gościną. Remont Hali, żelbetowe stropy, Wrocławskie Centrum Kongresowe i Fontanna Multimedialna to tylko część nowości w Hali Stulecia w ostatnim 20-leciu. Prezes Hali Stulecia Magdalena Piasecka, przy okazji zdradzania planów otwarcia przestrzeni pod płytą główną dla zwiedzających, podkreślała, jak wiele zmieniło się we wnętrzu i otoczeniu Hali. 

Tym razem nie można użyć frazy: „szkoda, że państwo tego nie widzą". Prosimy uprzejmie, niech państwo zobaczą.

 

Jednym z największy wyzwań organizacyjnych ostatnich lat w Hali Stulecia był koncert Ennio Morricone. Paula Matuszak z zespołu ds. produkcji wydarzeń wspomina nietypowe potrzeby wybitnego kompozytora i dyrygenta. Ale koncerty to nie jedyne wydarzenia organizowane we wrocławskiej Hali Stulecia. Imprezy korporacyjne, sportowe, targi, superwidowiska Opery Wrocławskiej są okazją do wielu wspomnień i niespodzianek. Po jednej z nich ochrona obiektu spotkała w jednym z pomieszczeń pełzającego gada.

 

Podczas specjalnego programu Radia RAM Edyta Leszczyńska, kierownik zespołu ds. edukacji i turystyki Hali Stulecia, przedstawiła cały wachlarz zajęć edukacyjnych, w których mogą uczestniczyć dzieci od 6 roku życia. 

Jedną z oryginalnych atrakcji Hali są trzy pokoje zagadek. Na wzór popularnych exit room'ów przygotowano specjalne pomieszczenia, których każdy element może pomóc w rozwiązaniu zagadki. 

 

Ostatnim gościem studia Radia RAM w Hali Stulecia był Marcin Hawranek, szef multimediów w Hali. To on dba o największą atrakcję najbliższej okolicy, czyli Fontannę Multimedialną na Pergoli.

Słuchaczom Radia RAM Marcin Hawranek zdradził, który pokaz cieszy się największym zainteresowaniem oraz co znajduje się pod fontanną multimedialną i jak znaleźć do niej wejście.  

W poniedziałek 30 listopada przeniesiemy się w pobliże Hali - do Pawilonu Czterech Kopuł, jednej z reprezentacyjnych siedzib Muzeum Narodowego we Wrocławiu.  

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować