20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Politechnika Wrocławska [POSŁUCHAJ]

Krzysztof Majewski | Utworzono: 18.11.2020, 16:05 | Zmodyfikowano: 18.11.2020, 21:05
A|A|A

Fot. Radek Bugajski

Nie ma bardziej charakterystycznego budynku na Politechnice Wrocławskiej niż C13. Nazywany też "serowcem" gmach stał się miejscem spotkań z naszymi urodzinowymi gośćmi.

Pierwszy przed mikrofonem Radia RAM wystąpił gospodarz Politechniki profesor dr hab. inż. Arkadiusz Wójs. Wieku nie wypominamy, ale to najmłodszy rektor w historii tej uczelni. Jak mówi - przynajmniej z tych demokratycznie wybranych:

Połączone wydziały informatyki, odpowiedzialność społeczna uczelni to cele nowego rektora:

Prof. Katarzyna Jach, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami przypominała, że nawet w czasie pandemii działa laboratorium tyfloinformatyczne, a także wypożyczalnia specjalistycznego sprzętu:

Działa nie tylko laboratorium czy wypożyczalnia, ale także Studencki Klub SKOK, przynajmniej online: 

Uczelnia to oczywiście studenci, ale jak już się wykształcą i zostaną na Politechnice, to prowadzą badania. O badaniach światowego kalibru prowadzonych przy Wybrzeżu Wyspiańskiego mówił prof. Andrzej Ożyhar:

Dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich chętnie potańczy, pojeździ na nartach, a jak trzeba, to przeszczepi włosy. Właściwie to jego maszyna. Zupełnie na poważnie pomoże też we wszystkich studenckich problemach:

Dr Górski nie ukrywa, że nie może doczekać się powrotu studentów na uczelnię:


Gospodarzem programu był Krzysztof Majewski.

REKLAMA

To może Cię zainteresować