20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice [POSŁUCHAJ]

Piotr Karwat | Utworzono: 02.12.2020, 12:25 | Zmodyfikowano: 02.12.2020, 12:25
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Pierwszym rozmówcą był Rober Świątek - trener koni wyścigowych oraz współautor „rewolucji” na Partynicach. W 2013 roku doprowadził do realizacji pierwszego w pełni profesjonalnego sezonu wyścigowego, opartego na międzynarodowych gonitwach koni pełnej krwi angielskiej. Z jego pomocą reaktywowana została ponadto Wielka Wrocławska.

Jako druga w naszym studiu pojawiła się Agnieszka Hanc – kierowniczka działu rekreacji jeździeckiej. Pani Agnieszka opowiedziała nam o swoich koniach, które stacjonują na „dole” toru.

Trzecim gościem był Jarek Zalewski - menedżer sportu na WTWK - Partynice oraz wieloletni fotograf wyścigów. Nakreślił pełną listę obowiązków menedżera sportu na torze wyścigów konnych. Opowiedział również o jednym ze swoich najlepszych zdjęć, jakie udało mu się zrobić w karierze.

W finale spotkania na Partynicach pojawił się przed naszym mikrofonem Jerzy Sawka – dyrektor obiektu. Wyjaśnił, dlaczego nie uznaje określenia „zaklinacz koni” oraz czym jest „Sawka Light Hand”. Z czasem odeszliśmy trochę od tematu koni i rozmawialiśmy o filmach… konkretnie o westernach. 

Spotkanie pełne dobrych emocji. Miejsce, do którego zawsze chętnie się wraca, czy to na spacer, czy pobiegać, przejechać na rowerze. Albo po prostu posiedzieć i popodziwiać piękną panoramę Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.  

Gospodarzem programu był Piotr Karwat.


REKLAMA

To może Cię zainteresować