Kamienice odc. 22 - ukrywający się sąsiedzi

Joanna Mielewczyk | Utworzono: 08.06.2018, 16:56 | Zmodyfikowano: 08.06.2018, 16:56
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Ta historia będzie miała w sobie nutkę goryczy. Zapraszam na spotkanie z Romanem Płatkiem, wrocławskim poetą, związanym z Nadodrzem. Ale, niech to Państwa nie zwiedzie, bo rozmawiać będziemy o oficynie, która mieści się na południu Wrocławia. To będzie opowieść smutna, podszyta tęsknotą za miejscem z dzieciństwa. Proszę przygotować się na wspomnienia sprzed 50 lat. Będzie więc o bieli śniegu wśród ruin kamienic i o domu z toaletą na półpiętrze i jednopokojowymi mieszkaniami.

Będzie też o tym, kto w kamienicach się ukrywał.

Zapraszam:

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie Kamienice [LINK].         

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl - Joanna Mielewczyk, zapraszam.REKLAMA

To może Cię zainteresować