Kamienice: Korzenie sięgające Breslau - odc. 102 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk | Utworzono: 07.05.2020, 17:12 | Zmodyfikowano: 07.05.2020, 17:19
A|A|A

Ta rodzinna historia sięgać będzie przedwojennego Wrocławia.
Tato niedzielnego bohatera urodził się w Breslau. Po wojnie uczył się polskiego, zakochał w Polce i we Wrocławiu został.
Waldemar Krause o historii taty opowie. Będzie też o mamie, która do powojennego Wrocławia przyjechała. A kamienice? Będą dwie - przedwojenny dom taty przy ulicy Murarskiej i kamienica, w której po wojnie zamieszkała rodzina - przy placu Pereca. Jeszcze willa przy Krzyckiej się pojawi.


Jest to pierwsza nagrana przez internet rozmowa. Zdjęcia kamienic pochodzą ze strony www.polska-org.pl. Zdjęcia rodzinne z prywatnych zbiorów rozmówcy.

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...
Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować