Kamienica ze znaną przedwojenną historią - odc. 82 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 19.12.2019, 15:55 | Zmodyfikowano: 19.12.2019, 15:55
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk


Rocznik 1942. Dokładnie wrzesień 1942 roku.
Krzysztof Modecki, rodził się, jak sam mówi, już po tym, gdy na Lwów spadły bomby. W 1945 miasto z rodziną opuścił. Ostatecznie zamieszkał we Wrocławiu w kamienicy przy placu Bema 3. Pamięta dokładnie zagruzowany plac. Autochtona, który naprawiał okolicznym chłopcom rowery. Sąsiadów. I dawny Pedet, w którym pracowała mama.
Opowieść o kamienicy przy placu Bema 3 jest ważna. To w tym domu mieszkał przedwojenny kantor, Gerhard Zeggert, który w swoim mieszkaniu miał pozytyw organowy do ćwiczeń i audycji radiowych. O tacie w książce "Kamienice 2" opowiada córka, Ute Kopf - Zeggert.
Powojenne losy instrumentu są nieznane. Wiadomo natomiast, kto zamieszkał w dawnym domu muzyka.
I o tym, chociaż nie tylko, w niedzielnej audycji "Kamienice". W Radio RAM, oczywiście.
Zapraszamy:Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...
Kontakt: kamienice@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować