Kamienice [NOWOŚĆ w Radiu RAM]

Joanna Mielewczyk | Utworzono: 12.01.2018, 16:00 | Zmodyfikowano: 12.01.2018, 17:00
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Kamienice - to cykl rozmów z mieszkańcami wrocławskich kamienic. Często starszymi osobami, które przyjechały do Wrocławia w latach 40., ale też z młodymi ludźmi, pasjonatami, szperaczami, którzy znają historię miejsc, w których mieszkają. Bo to właśnie o historii mają być rozmowy, o przeszłości, o spotkaniach i emocjach, opowiadała nam przy Sobotniej Kawie autorka, Joanna Mielewczyk:

Słuchamy o wydarzeniach, które towarzyszyły mieszkaniu, o widokach z okna i sąsiedztwie. Pojawiają się ciekawostki o tym, ile Spielberg płacił za zdjęcia anteny satelitarnej podczas kręcenia filmów na wrocławskich ulicach, ale też wspomnienia pierwszych mieszkańców powojennego Wrocławia:Historie z przeszłości, wspomnienia, obrazy z dzieciństwa. Wrocław, którego już nie ma, kamienice, które towarzyszą zmianom.

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM w niedzielne wieczory o godz. 19.30, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie Kamienice [LINK]

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl - Joanna Mielewczyk, zapraszam. Na pierwsze spotkanie z mieszkańcem wrocławskiej kamienicy wybraliśmy się w pobliże placu Grunwaldzkiego. Przy ul. Norwida, dawnej Hansastrasse mieszka profesor Andrzej Grodzicki, petrograf, gemmolog. Profesor Nauk o Ziemii. Klasa, ogromna wiedza i fantastyczne poczucie humoru. Oto niezwykle ciekawa opowieść Profesora o miejscu, w którym mieszka: 


 Na zdjęciu bohater 1 odcinka, a poniżej wspomniana przez niego posadzka i zdobiona klatka schodowej:


REKLAMA

To może Cię zainteresować