Wakacje z Radiem RAM: kino, książki i plany na jesień

Radio RAM | Utworzono: 19.08.2020, 16:34 | Zmodyfikowano: 19.08.2020, 16:34
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Zacznęliśmy od lektur. Z Romaną Pomianowską, koordynatorką Europejskiej Nocy Literatury wspólnie prześledziliśmy czytelnicze wybory Maksa Cegielskiego i przedstawiamy gwiazdy, które w ostatni weekend sierpnia będą czytać wrocławianom na Osiedlu Powstańców Śląskich. 

Potem przeszliśmy do jesiennych planów. Koordynatorzy Barbarowych cykli Joanna Panciuchin i Bartek Zubik opowiadają nam o jesiennym programie w sercu Strefy Kultury Wrocław, czyli w Barbarze przy Świdnickiej. 

Ruszymy do kina. Najpierw Jarosław Perduta z Dolnośląskiego Centrum Filmowego opowiada nam o kinach studyjnych w czasie pandemii i przygotowaniach do pierwszego we Wrocławiu festiwalu w epoce koronawirusa, czyli Millenium Docs Against Gravity.

Stanisław Abramik z Kina Nowe Horyzonty opowiada nam o przedłużonym oczekiwaniu na jubileuszowy MFF Nowe Horyzonty oraz o sierpniowych spotkaniach z wybitnymi artystkami - Agnieszką Holland, Karoliną Gruszką i Pixy Liao. Nie zapomnimy o Tureckim Tarzanie, czyli kolejnej odsłonie cyklu Najlepsze z Najgorszych.

Ostatnią godzinę spędziliśmy w towarzystwie Ani Kaczmarczyk i Kajetana Kaleniaka. To organizatorzy Sk8 Street Film Festival. Przegląd filmów o kulturze skateboardowej jest jednocześnie promocją inicjatywy stworzenia we Wrocławiu obiektu sportowego dla sportowców i pasjonatów na poziomie międzynarodowej rywalizacji olimpijskiej. Deskorolka weszła w poczet dyscyplin olimpijskich w dwóch kategoriach - skatepark oraz street. Wrocław może pochwalić się dwoma zawodnikami w Kadrze Narodowej.

Gospodarzem programu był Jan Pelczar.

W sierpniu partnerem piątkowego studia plenerowego Radia RAM jest Strefa Kultury Wrocław.

REKLAMA

To może Cię zainteresować