20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Barbara [POSŁUCHAJ]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 13.11.2020, 11:26 | Zmodyfikowano: 13.11.2020, 11:31
A|A|A

na zdj. Daria Kubasiewicz, Łukasz Lorenc

Dawniej kultowy bar szybkiej obsługi, dziś otwarta przestrzeń kulturalna w samym sercu miasta, kawiarnia i infopunkt. Barbara – w nowoczesnej, jednak zachowującej dawny klimat odsłonie – powróciła na mapę Wrocławia po 20 latach przerwy z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. W roku 2016 trwale wpisała się w miejski krajobraz kulturalny, a po jego zakończeniu kontynuuje działalność jako miejsce spotkań i działań twórczych we Wrocławiu.

Od jesiennego semestru, spotkania, które miały miejsce w ramach działań kulturalnych Barbary: „Dogrywki”, „Akademia Miejska”, „Kuchnia dla Opornych”, „Akademia Miejskiego Ogrodnika”, „Tektura i Papier” oraz „Haftujemy!” odbywają się aktualnie online! Natomiast „Kinematograf Wrocławski” przybrał nową formułę ­– od września uczestnicy mają okazję zobaczyć nagrane specjalnie na tę okazję wywiady z mistrzami polskiego kina (premiery online).

Zaczęliśmy od rozmowy z Dyrektorem Generalnym Strefy Kultury Wrocław – Krzysztofem Majem – o kulturze w mieście w pandemicznej rzeczywistości i historiach związanych z Europejską Stolicą Kultury 2016.  

Rozmawialiśmy także o radiowych wspomnieniach, programie kulturalnym Barbary na 2021 rok i nadchodzącym Wrocławskim Kongresie Kultury. 

 Z Darią Kubasiewicz zatrzymaliśmy się przy muzycznych festiwalach organizowanych przez SKW m.in. Wrosound czy Jazz nad Odrą. 

 

Za to Bartosz Zubik przybliżył, czym jest program „Sąsiedztwo" i co szykuje dla nas w muzycznym cyklu „Dogrywki", który prowadzi nasz redakcyjny kolega Maciek Przestalski.

Gospodarzem programu był Łukasz Lorenc.

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować