Wakacje z Radiem RAM i Strefą Kultury Wrocław: różne spojrzenia na miasto

Maciek Przestalski, Radio RAM | Utworzono: 12.08.2020, 19:47 | Zmodyfikowano: 12.08.2020, 19:47
A|A|A

Fot. Piotr Czyszkowski

Zaczęliśmy od rozmowy o działaniach międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław. Po 16:00 Paulina Maloy i Paulina Brelińska opowiedziały o naborze do międzynarodowego projektu rezydencyjnego "AIR Modernism".

 

Po 16:30 było jeszcze bardziej lokalnie. Odwiedzili nas Kajetan Buturlak z zespołu Mikrograntów i Krzysztof Ziental, współtwórca gry miejskiej "Szczepin bez maski".

Ruszyła właśnie druga edycja konsultacji społecznych dotyczących wyznaczenia wytycznych przestrzennych na rzecz osiedli kompletnych. Ich efektem ma być polepszenie jakości życia i podwyższenie standardów użytkowania przestrzeni życia mieszkańców. Co to znaczy i jakie były wyniki pierwszej edycji opowiadał nam, nadal w towarzystwie Krzysztofa Zientala, wicedyrektor Biura Rozwoju Wrocławia Przemysław Matyja.

Po 18:00 popatrzyliśmy na Wrocław przez pryzmat jedzenia. Do plenerowego studia Radia RAM dotarła Agnieszka Szydziak, redaktorka naczelną Have a Bite Wrocław, a także gospodyni odbywających się w Barbarze spotkań z cyklu "Kuchnia dla opornych". 

 

Ostatnią godzinę piątkowej audycji spędzamy w towarzystwie Jana Szurmieja. Z dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego we Wrocławiu rozmawialiśmy o zakończonym, niepełnym sezonie i planach na sezon 2020/2021 oraz o muzyce na scenie. 

 

Zapowiadaliśmy również piątkowy koncert na Letniej Scenie Impartu. Po 21:00 Emose Uhunmwangho i utwory bliskie jej sercu: piosenki Niny Simone, Violetty Villas, Czesława Niemena i akcenty ludowe.  

Gospodarzem programu był Maciej Przestalski.

W sierpniu partnerem piątkowego studia plenerowego Radia RAM jest Strefa Kultury Wrocław.

REKLAMA

To może Cię zainteresować