Zaczynamy Wakacje z Radiem RAM!

Radio RAM | Utworzono: 01.07.2021, 11:55 | Zmodyfikowano: 01.07.2021, 11:55
A|A|A

wszystkie fot.Radek Bugajski

Jak zwykle w wakacyjne piątki Radio RAM nadaje specjalne programy z wielu inspirujących miejsc Wrocławia, w których dzieje się niezwykle ciekawie. Zaczynamy dzisiaj, w piątek 2 lipca, od Impartu przy ul. Mazowieckiej. Przekonamy się, że lato w mieście może być niezapomniane, pełne przygód i muzyki! Zapraszamy na Wakacje z Radiem RAM! 

Na początku rozmowa z przedstawicielem gospodarzy. Maciek Kancerek opowiada o tym, co dzieje się teraz pod skrzydłami Impartu, jakie koncerty, jakie wydarzenia przygotowali w najbliższym czasie.

Po wymuszonej pandemią rocznej przerwie Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta powraca do wrocławskiego Kościoła Świętego Krzyża! Organizowana przez Strefę Kultury Wrocław impreza rozpoczęła się już 27 czerwca i co niedzielę przez całe lato wypełniać będzie Ostrów Tumski – zgodnie ze swą wyjątkową formułą – nie tylko wykonaniami dzieł klasyków, ale i improwizacjami oraz zaskakującymi połączeniami instrumentalnymi i wokalnymi. O tegorocznej edycji festiwalu opowiada Wojciech Cencner.

Programowi 10. edycji Europejskiej Nocy Literatury, organizowanej przez Strefę Kultury Wrocław 21 sierpnia na osiedlu Karłowice, przyświecać będzie hasło „Po stronie kobiet". Dziesięć książek, którymi rozwija ten tytuł kuratorka wydarzenia, Anna Dziewit-Meller, to zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne – wszystkie jednak stworzone przez kobiety. Program imprezy przybliża nam Kuba Żary.

Marek Kocot - "Antykabaret". Dzisiaj wyjątkowy koncert w ramach Festiwal Kultury Europejskiej: 10 Lat Domu Europy we Wrocławiu. Dowiadujemy się, czego możemy się dzisiaj spodziewać po tym wieczorze.

Wakacje z Mikrograntami. Wędrówki odkrywające sekrety osiedli, nocne przygody wśród gwiazd, plenerowe koncerty i warsztatowe propozycje dla dzieci i dorosłych – letni sezon w Mikrograntach oficjalnie wystartował! o tym wszystkim Kajetan Buturlak.

Dobrym słowem gości podejmuje Piotr Karwat.



Partnerem programu jest Strefa Kultury Wrocław.

REKLAMA

To może Cię zainteresować