Kultowa pracownia w kamienicy - odc. 62

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 16.05.2019, 19:50 | Zmodyfikowano: 16.05.2019, 19:50
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Nie jest tak, że miejsce nie ma znaczenia. W tym przypadku ważne jest, że chodzi o kamienicę. W czynszówce przy Reja 17 od 40. lat pracownię prowadzi artysta Grzegorz Bednarz. W kamienicznej przestrzeni zachował dla kursantów ten sam układ pomieszczeń, kuchnię, łazienkę z przedwojenną umywalką, drewnianą podłogę. Wchodząc do mieszkania można przenieść się do dawnych czasów, bo do kamienicy stale przynoszone są stare, wrocławskie przedmioty. Są nawet zdobienia, które odrywały się z fasady i które Bednarz pieczołowicie z chodnika zbierał.
O mocy tego miejsca - w niedzielę 19 maja, o 19:30, w Radiu RAM.
Joanna MielewczykSzukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                              

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować