Kamienice: Jak tato obserwatorium przejmował - odc. 60 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 03.05.2019, 15:45 | Zmodyfikowano: 03.05.2019, 15:45
A|A|A

Przy chronokinematografie na tarasie Obserwatorium w Krakowie – lata dwudzieste - fot. z www.kordylewski.pl

Oprócz kamienicy na wrocławskim Biskupinie, proponuję zapierającą dech w piersiach opowieść o tacie. Tato - Kazimierz Kordylewski - odkrywca pyłowych księżyców Ziemi, wybitny astronom, przyjechał do Wrocławia z Krakowa w 1945 roku, by przejąć z rąk wojsk rosyjskich Obserwatorium Astronomiczne przy ulicy Kopernika.
Opowieść będzie niesamowita. W ratowaniu sprzętu bardzo pomogła mama, która... a co będę zdradzać. Wszystko opowie syn, dr Zbigniew Kordylewski, również astronom.

Posłuchajcie:

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                            

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl
REKLAMA

To może Cię zainteresować