Kamienice: Mieszkanie w powojennym szpitalu - odc. 39 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 14.12.2018, 11:36 | Zmodyfikowano: 14.12.2018, 11:36
A|A|A

fot. zabudowań szpitalnych Maciej Blum

Tym razem jako pierwsze pojawiło się mieszkanie...nie, nie w kamienicy. Nie w willi. A w szpitalu.
Tam zamieszkał bohater niedzielnej audycji "Kamienice" - Bogdan Maria Herdach. Na trzecim piętrze, tuż przy oddziale chirurgii dziecięcej. A to dlatego, że tato, Ireneusz Herdach, był jednym z pierwszych lekarzy w powojennym mieście.
Będzie więc o Wrocławiu widzianym oczami dziecka. O szpitalu, przed wojną i chwilę po - Wszystkich Świętych, a później im. Józefa Babińskiego, w którym pracował personel polski z niemieckim.
No, i żeby wątpliwości nie było - kamienica, a właściwie dom szeregowy, też się pojawi. Na Biskupinie.

Zapraszam:

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie fb Kamienice.            

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl 

REKLAMA

To może Cię zainteresować