Kamienice: Z Wołynia do Wrocławia - odc. 32 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 25.10.2018, 20:50 | Zmodyfikowano: 25.10.2018, 20:50
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Kamienica nie zwraca na siebie uwagi. Właściwie to oficyna, skryta w podwórzu. Jednak historia jej mieszkańców robi wrażenie. Od 1946 mieszka w niej Halina Lazarowicz, która z rodzicami, siostrami i bratem przyjechała z Wołynia. Do domu wprowadził się po latach mąż, Zbigniew, działacz podziemia niepodległościowego, syn Adama Lazarowicza, komendanta Obwodu AK Dębica i wiceprezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Również w kamienicy przy Pasteura rozwijała się, dzięki dzieciom Pani Haliny i Pana Zbigniewa, działalność opozycyjna, na przełomie lat 70. i 80.

Jednak opowieść w audycji "Kamienice" dotyczyć będzie głównie lat powojennych i przyjazdu do zrujnowanego miasta. A ten czas, mimo upływu lat, Halina Lazarowicz pamięta doskonale:Zapraszam do Radia RAM zawsze w niedziele o godz. 19.30.
Joanna MielewczykSzukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie Kamienice.            

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl 

REKLAMA

To może Cię zainteresować