Dwie oferty na zakup kamienicy na Wyspie Słodowej

Dorota Kuźnik | Utworzono: 03.11.2017, 19:07 | Zmodyfikowano: 03.11.2017, 19:07
A|A|A

Dwie firmy są zainteresowane kupnem kamienicy na Wyspie Słodowej. To startująca po raz drugi poznańska spółka Pro Design, właściciel obiektu Concordia Design oraz Slodova z Wrocławia. Teraz urzędnicy mają dwa tygodnie na sprawdzenie ofert i ogłoszenie wyników. 

To już trzeci przetarg. Do pierwszego nikt się nie zgłosił, drugim żadna z dwóch ofert nie była zgodna z oczekiwaniami miasta. 

Przypomnijmy - przetarg rozpisano wyłącznie na bryłę kamienicy, bez działki na której stoi. Ta ma zostać wydzierżawiona na okres 99 lat.

Wcześniej o przejęcie budynku starali się miejscy aktywiści, jednak mimo wielu miesięcy negocjacji, nie udało się osiągnąć kompromisu. Władze Wrocławia zdecydowały, że wystawią budynek na sprzedaż. Żeby jednak nie zmarnować potencjału miejsca, a także działać zgodnie z wynikiem konsultacji, nowy inwestor będzie musiał przestrzegać ściśle określonych zasad tego co może tam zrobić. Inaczej, jak twierdzą urzędnicy, wypowiedziana zostanie umowa dzierżawy gruntu, na którym stoi budynek, czyli właściciel po prostu go straci.

REKLAMA

To może Cię zainteresować