Letnia Fala koncertów na dachu Concordia Design [POSŁUCHAJ]

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 07.07.2021, 12:29 | Zmodyfikowano: 07.07.2021, 12:29
A|A|A

Fala to oryginalny pomysł na spędzenie lata w mieście i obietnica niepowtarzalnych przeżyć. Dach Concordia Design należy do najpiękniejszych punktów widokowych we Wrocławiu – kulturalno-biznesowy hub zlokalizowany jest w samym sercu miasta, na Wyspie Słodowej. Każdy z trzech koncertów będzie miał formę live session i zostanie zarejestrowany – seria wyjątkowych nagrań sesji muzycznych z udziałem publiczności zostanie opublikowana w sieci.

Występy na dachu z widokiem na Wrocław poprzedzą rozmowy z zaproszonymi artystami – będzie to element wprowadzenia w muzyczny świat każdego z nich. – Nazwa cyklu nawiązuje do niezależnej, polskiej wytwórni z początku lat 90. Fala to także pierwsza oficjalna kompilacja polskiego punka i film o tej samej nazwie o kultowym Festiwalu w Jarocinie – tłumaczy Marek Gluziński, Video Director w Mobile Vikings, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Na dachu Concordia Design usłyszymy tych, o których jest głośno. Są na fali wznoszącej i płyną na szczyt kariery. 8 lipca we Wrocławiu wystąpi WaluśKraksaKryzys – specjalista od „poezji śpiewanej na petardzie”.

Jego twórczość jest słodko-gorzka, ale zawsze prawdziwa, a wokal nie do podrobienia. W kwietniu tego roku ukazała się debiutancka płyta WKK pt. „Atak”, a kilka miesięcy wcześniej utwór „Tuż przed północą” nagrany wspólnie z Królem.

Dokument filmowy z live session będzie miał premierę w sieci 29 lipca. W sierpniu (26.08) natomiast setka kolejnych szczęśliwców spotka się z Jareckim – jednym z głosów Męskiego Grania. Szykuje się uczta dla fanów soulu i żywych, przestrzennych brzmień. Artysta zaprezentuje utwory z nowej płyty, a nagranie z koncertu opublikowane będzie w internecie 16 września.

Finał Fali to (17.09) pożegnanie lata z Kasią Lins porównywaną do Lany Del Rey, St. Vincent czy Chelsea Wolfe. Matka Boska Linsowska, jak mówi o sobie sama artystka, docenia potęgę rytuału, a jej koncerty na długo pozostają w pamięci. We Wrocławiu wystąpi w duecie z Karolem Łakomcem. Usłyszymy m.in. utwory z albumu „Moja wina”. Materiał filmowy z trzeciej Fali ukaże się w sieci 7 października.

Koncerty Fali są bezpłatne. W każdym może wziąć udział 100 osób. Aby zdobyć wejściówkę, należy śledzić komunikaty na oficjalnym wydarzeniu Fali na Facebooku.

O cyklu opowiedziały w naszym studiu jego pomysłodawczynie - Karolina Marciniak i Paulina Dufrat-Gubalska:

REKLAMA

To może Cię zainteresować