Borne Sulinowo - kurort i koszmar sprzed lat. Świetny debiut Julii Łapińskiej na Półce z Książkami

Anna Fluder | Utworzono: 12.06.2022, 12:09 | Zmodyfikowano: 12.06.2022, 12:09
A|A|A

Julia Łapińska studiowała filozofię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentką Instytutu Reportażu. Publikowała reportaże i wywiady w Tygodniku Przegląd, Polityce, Tygodniku Powszechnym i Dużym Formacie. Jej teksty ukazywały się w antologiach opowiadań i zbiorach reportaży. Zwyciężyła w I konkursie na powieść sensacyjną Wydawnictwa Agora, pokonując blisko 500 konkurentów. Jej "Czerwone jezioro" jest już na naszej Półce z Książkami. Autorka podzieliła się z nami faktami, opowieściami i mitami, które krążą wśród mieszkańców Bornego Sulinowa, gdzie do 1992 roku był garnizon wojsk radzieckich. Jednocześnie przyznała, że to miejsce jest tak niezwykłe jakby samo prosiło się o romantyczną i mroczną opowieść.

Od wydawy:
Kuba Krall był na szczycie: najlepszy polski fotoreporter, autor szokujących zdjęć ze wszystkich wojen ostatnich lat. Ale sukces to tylko maska, za którą kryje się leczony alkoholem syndrom stresu pourazowego. Gdy Krall sięga dna i wraz z perspektywami kończą się mu pieniądze, niespodziewany ratunek nadchodzi ze strony dawnego przyjaciela, a obecnie wziętego biznesmena. Tylko czy to aby na pewno ratunek?
Kuba dostaje zlecenie ostatniej szansy: ma sfotografować przyjęcie weselne wszechwładnego i cynicznego rosyjskiego oligarchy, Borysa Morozowa. Ale oko fotografa potrafi wyłowić z luksusowej scenerii niewygodne szczegóły. Pannę młodą, która jeszcze na weselu zdradza świeżo poślubionego męża. Tajemniczego mężczyznę w szatach jurodiwego. Zmasakrowane zwłoki, które ktoś podrzuca nad ranem na teren imprezy...

REKLAMA

To może Cię zainteresować