Najlepsi "kryminaliści" we Wrocławiu. Rozpoczyna się wielkie święto literatury z Nagrodą Wielkiego Kalibru

Anna Fluder | Utworzono: 25.05.2022, 09:12 | Zmodyfikowano: 25.05.2022, 09:12
A|A|A

Każdego roku dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno spotkania autorskie, w tym roku m.in. z wrocławskim duetem Beatą i Eugeniuszem Dębskimi, Ryszarden Ćwirlejem czy Julią Łapińską, ale również wykłady związane z kryminalistyką, warszattem pisarskim i ekspertami w dziedzinach prawa karnego czy pracy policji. W tym roku swoją wiedzą, do tej pory tajemną, podzieli się z publicznością Irek Grin, który od początku towarzyszy MFK. Będą to anegdoty dotyczące zdobywczyń i zdobywców Nagrody Wielkiego Kalibru, których bohaterowie woleliby nigdy nie upubliczniać. Ale na tym festiwalu nie ma tajemnic bo ważne jest rozwikłanie zagadki. 

Nie zabraknie oczywiście spotkań z nominowanymi w tym roku do Nagrody Wielkiego Kalibru. Będą Wojciech Chmielarz, Grzegorz Dziedzic, Anna Kańtoch, Joanna Opiat-Bojarska, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda i Jakub Żulczyk. Do zdobycia czek na 25 tys. złotych. Laureatkę bądz laureata poznamy w sobotę podczas gali w Starym Klasztorze. 

O wydarzeniach 19. MFK opowiadała w Radiu RAM koordynatorka Ewa Dąbrowska:

Będą też stałe punkty programu, jak gra kryminalna dla dzieci (I Ty zostaniesz detektywem), Turniej jednego wiersza kryminalnego (z podwójnym jury – poetyckim i „profesjonalnym” oraz towarzyszącą mu premierą kolejnego numeru „Magazynu Materiałów Literackich CEGŁA”), warsztaty literackie czy kryminalne premiery książkowe. W tym roku do Wrocławia ze swoimi nowościami przyjeżdżają m.in. Wojciech Chmielarz i Maciej Siembieda.

Tradycyjnie w trakcie festiwalu będzie działać kiermasz książek. Większość wydarzeń w Klubie Proza i Wrocławskim Domu Literatury. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować