Rozsypana układanka zdarzeń i wiwisekcja ludzkich postaw - debiut Olgi Mildyn na Półce z Książkami

Anna Fluder | Utworzono: 05.04.2022, 08:41 | Zmodyfikowano: 05.04.2022, 08:41
A|A|A

Olga Mildyn, dziennikarka prasowa (Duży Format)  i telewizyjna (TVN24). Za swoje reportaże nominowana do Grand Press i wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

"Podłość." to jej literacki debiut, który jak przyznała przy Półce z Książkami powstał m.in. w oparciu o tragiczne zdarzenie, które wywołało falę domysłów, rozbudziło wyobraźnię i skłoniło autorkę do rozważań nad chwilą rządzącą ludzkimi losami.

Na polskich drogach dziennie ginie średnio jedenaście osób. Ale kiedy czworo jedzie tym samym samochodem, jest szansa na zmartwychwstanie. Pośmiertnie staną się wydarzeniem, newsem, wylądują w gazetach i serwisach informacyjnych, a tam mogą zacząć żyć własnym życiem. Podobnie jak Andżelika, ostatnia z tej pięcioosobowej rodziny, zamordowana w swoim własnym łóżku.

Ta książka to pojemnik na żal. Opowieść z różnych krańców Polski: o smutku, nieszczęściu, codziennych udrękach i rozpaczach, źle ulokowanym zaufaniu, matactwach, chciwości i ludzkiej niegodziwości. O szczerych intencjach i żarliwych staraniach – dziennikarki Kasi i policjantki Miry – które nie są dobrze widziane. Monumentalny, po reportersku liryczny debiut Olgi Mildyn, dotyka do głębi.

REKLAMA

To może Cię zainteresować