Książka Dolnoślązaka wsród 22 tytułów nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 20.04.2021, 12:07 | Zmodyfikowano: 20.04.2021, 12:07
A|A|A

Gdy sięgamy po retro kryminał "Glatz. Kraj Pana Boga" to od pierwszych stron dajemy się wciągnąć w mroczny klimat. Naszego porwania dokonuje Tomasz Duszyński, którego powieść zaczyna się w roku 1916, właśnie od uprowadzenia pierwszej bohaterki tej książki.  Okładka zdradza nieco więcej:

1921 rok. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte zwłoki. To zaginiona w 1916 roku Sabine Hunfeld, córka znanego importera cygar. Sprawę przejmuje kłodzka policja w osobie Franza Koschelli, szefa nowo utworzonego Wydziału Kryminalnego. Koschella mozolnie odkrywa okoliczności zaginięcia dziewczyny. Przez pięć lat ktoś skutecznie zacierał ślady. Wkrótce dochodzenie przybiera nieoczekiwany obrót, a Franz zostaje okrzyknięty Mścicielem z Kłodzka. Czy zasłużył na ten przydomek?Do miasta przybywa kapitan Wilhelm Klein. Wojskowy śledczy ma niewiele czasu by pomóc... lub przeszkodzić wachmistrzowi Koschelli w jego szaleńczych planach.Kto stał za porwaniem Sabine? Jak głęboko sięga sieć wzajemnych powiązań w strukturach kłodzkiego hrabstwa? Ile jeszcze tajemnic kryje Kraj Pana Boga?Znakomity kryminał i porywająca opowieść o ambicji, lojalności i ciemnej stronie lat 20.

Nasze spotkanie z Tomaszem Duszyńskim przy Półce z Książkami rozpoczęliśmy od gratulacji. "Glatz. Kraj Pana Boga" znalazł się wśród 22 tytułów nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021. Spośród nich jurorzy wybiorą siedem tytułów, a laureat zostanie ogłoszony podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26-30 maja.

REKLAMA

To może Cię zainteresować