Wróciły Pikniki Rowerowe Radia RAM

Radio RAM | Utworzono: 29.05.2021, 15:06 | Zmodyfikowano: 29.05.2021, 15:06
A|A|A

W sobotę 29 maja rozpoczęliśmy nasz radiowy cykl pikników rowerowych, czyli "Rama w ramę z Radiem RAM". Jak co roku spotykamy się w wybranych parkach i wspólnie aktywnie i niebanalnie spędzamy popołudnia. Zaczęliśmy w Centrum Kultury Zamek - w sercu wrocławskiej Leśnicy. 

Każdy miłośnik dwóch kółek, który dołączył do nas mógł liczyć na dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i dobrze spędzony czas. Nie zabrakło dobrego humoru, muzyki i ciekawych spotkań.

W radiowym konkursie, który wystartował w sobotę 22 maja, codziennie były do wygrania kosze piknikowe z akcesoriami i radiowymi gadżetami. Zwycięzcy odebrali nagrody w czasie trwania pikniku.

Tym razem wyjątkowo spotkaliśmy się w sobotę 29 maja w godzinach 13.00-16.00 w nastrojowym otoczeniu zabytkowego Parku Leśnickiego. Na program zaprosiło Centrum Kultury Zamek – organizator Po-Wolnych Sobót.

PROGRAM PIKNIKU:Sobota, 29 maja 2021, godz. 12.00 – 20.00

 
Strefa Radia RAM (13.00 – 16.00)

- gry i zabawy piknikowe

- konkursy z nagrodami

- atrakcje dla dzieci (duże bańki mydlane, zabawy ruchowe)

- plenerowy fitness dla mam 

Na chętnych czekały mapy z trasami rowerowymi po Wrocławiu, przygotowanymi przez Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Darmowy, drobny serwis rowerowy (12.00 – 18.00)

Można było oddać swój rower w ręce Super Serwisantów z zaprzyjaźnionego serwisu rowerowego Ronar.

Bezpłatnie sprawdzili, co w rowerze piszczy, wyregulowali hamulce i dokręcili odpowiednie śrubki. A jeśli okazało się, że koło wymagało wymiany dętki, to na miejscu można było zakupić odpowiednie materiały, a Serwisanci zajęli się samą wymianą.

Serwis Ronar – partner Pikniku Rowerowego działa na co dzień na wrocławskich Stabłowicach, ale w sobotę 29 maja można było spotkać ich w Parku Leśnickim.

Znakowanie rowerów (14.30 – 17.30)

W ramach programu prewencyjnego „Twój rower – Twoja własność”, policjanci z Leśnickiego Komisariatu Policji znakowali rowery i wpisywali jednoślady do policyjnej bazy danych.

Każdy rower, aby mógł być oznakowany, musiał być widoczny, sprawny i odpowiednio wyposażony:

- z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,

- z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające,

- w co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,

- w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

- potrzebny będzie również nr PESEL właściciela roweru.

 
Pokazy akrobacji rowerowych - Walery Szulga 

A tak zachęcaliśmy do wymiany rowerów i akcesoriów rowerowych (12.00 – 19.00)

"Masz w piwnicy rower, którym nie jeździsz, bo nie lubisz jego koloru?

Twoje dziecko wyrosło już ze swojego roweru, który kupiłeś zaledwie w zeszłym sezonie i potrzebujesz wiekszego? Chcesz zmienić kask rowerowy na taki w innym rozmiarze?

A może chcesz wymienić się sakwą rowerową, dizajnerskim dzwonkiem czy zapięciem do roweru?

Nie wspominając już o tym, że może chcesz się pozbyć jakiejś części do roweru, którą spontanicznie kupiłeś przez Internet i okazało się, że nie pasuje?

Tak jak kiedyś w Zamku odbywały się pierwsze we Wrocławiu Wymiany Ubrań, tak w sobotę 29 maja będzie można wymienić się rowerami i akcesoriami do niego!

W specjalnie przygotowanej strefie będzie można wystawić swój sprzęt i znaleźć kogoś, kto będzie zainteresowany wymianą bądź odkupieniem jej od ciebie.

A na stoisku firmy Ronar, znajdziecie cały wybór używanych rowerów, jeśli chcecie taki rower nabyć bez opcji wymiany".

Otwarte zajęcia Ashtanga jogi w plenerze (15.30 – 16.30)

Ashtanga joga jest przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku, początkowej kondycji fizycznej, stanu zdrowia. Każdy praktykuje na tyle, na ile mu pozwala jego organizm w danym czasie. W systemie tym, celem nie jest perfekcyjne wykonywanie asan – czyli efekt zewnętrzny, ale ważna jest tu regularność i praca na poziomie wewnętrznej świadomości, która pozwala nam zagłębić się w siebie, odprężyć ciało i umysł.

Prowadząca: Magdalena Wołoszyn – certyfikowana nauczycielka ashtanga yogi, gongini, miłośniczka zdrowego trybu życia w nurcie slow life, kochająca design, fotografię i sztukę w szeroko tego słowa znaczeniu.

Zajęcia Ashtanga jogi z Magdą Wołoszyn znajdują się w stałej ofercie zajęć Centrum Kultury Zamek, zapraszamy wszystkich chętnych do praktykowania jogi w zamku przez cały rok. Terminy na stronie www.zamek.wroclaw.pl

Ceremonia dźwięku gongów i mis tybetańskich (16.30 – 17.30)

Koncert na gongach i misach tybetańskich jest swoistą kąpielą dźwiękową, która działa korzystnie na cały organizm, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Wibracja generowana z gongu stymuluje odczuwanie spokoju, pomaga uwolnić napięcie i blokady nawet głęboko tkwiące w naszych komórkach.

Dźwięki gongu trafiają do nas nie tylko przez słuch, ale też przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Strumień wibracji działa relaksacyjnie, po koncercie czujemy się lekko i spokojnie, uwalniamy się od zbędnych, przeszkadzających nam myśli.

Prowadząca: Magdalena Wołoszyn – nauczycielka ashtanga jogi, gongini. Praktykę jogi łączy z medytacją dźwięku gongów i mis tybetańskich, która wzmacnia i dopełnia jej dobroczynny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Ceremonie dźwięku gongów i mis tybetańskich odbywają się w Centrum Kultury Zamek, na które zapraszamy serdecznie przez cały rok. Terminy ceremonii: www.zamek.wroclaw.pl

W samym Zamku na piknikowiczów czekały:

- Plakat lubi skakać: wystawa plakatów Przemysława Szydłowskiego (Galeria parter)

Zapraszamy do Galerii Tymczasem na nową wystawę. Od początku maja gościmy w Zamku wystawę plakatów Przemysława Szydłowskiego. Sam autor pisze o swojej wystawie tak: „plakat jest dla mnie wyzwaniem, niezależnie od tego, czy jest to moja wersja do filmu Spielberga, czy afisz na występ zespołu tanecznego w domu kultury. W prostym przekazie, znaku chcę ująć doświadczenie jak w soczewce. Ale przede wszystkim zaintrygować, żeby odbiorca był ciekawy, co dalej? Wystawa jest podzielona na trzy części. Pierwsza składa się z plakatów, które wykonałem na zamówienie do wydarzeń kulturalnych, druga część to plakaty mojego autorstwa do ulubionych filmów i trzecia jest zbiorem prac przedstawiających różnego rodzaju święta, jakie obchodzimy w ciągu roku.”

Przemysław Szydłowski – Absolwent Malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, grafiką. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży.

 
- Ściana dla ilustratora: wystawa prac Joanny Bojanowskiej (1 piętro, hol)

Artystka mieszkająca na stałe w Berlinie zaprasza Was w podróż do swojego świata emocji i doznań. Jej twórczość to opowieść o życiu, wzlotach i upadkach w „obcym kraju“ oraz o odważnym poszukiwaniu własnej drogi w zgodzie z samą sobą.

Mimo, że opowiedziane pędzlem historie podejmują bardzo różne tematy to w tych pełnych barw tajemniczych obrazach kryje się pozytywny przekaz i odwaga w mierzeniu się z przeciwnościami losu. Obrazy malarki są pełne ukrytych szczegółów i zapraszają odbiorców do zatrzymania się oraz zwolnienia szybkiego tempa życia. To impuls do przejrzenia się w tych historiach, sięgnięcia do własnych przeżyć i odnalezienia w sobie odwagi do dążenia drogą własnych potrzeb.

Joanna Bojanowska – Wrocławianka mieszkająca i tworząca od 20 lat w Berlinie. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, projektowaniem m.in. okładek płyt. W swojej twórczości podejmuje tematy rozwoju człowieka oraz jego drogi w poszukiwaniu własnych pasji. Swoimi pracami stara się inspirować do zaufania i wsłuchiwania się w swoje potrzeby i pragnienia.

Chętnie bierze udział się projektach zaangażowanych społecznie. Swoim malarstwem lubi też odmieniać oblicze zwykłych przedmiotów zamieniając je w dzieła sztuki. Ceni sobie kooperacje z innymi artystami, muzykami i instytucjami zaangażowanymi społecznie.

Od 2014 roku wystawia swoje prace na festiwalach artystycznych w Berlinie. Ma wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w prowadzeniu międzynarodowych warsztatów plastycznych dla młodzieży oraz szkoleniu przyszłych leaderów pracujących z młodzieżą. Autorka książek pedagogicznych z zakresu wymiany międzynarodowej m.in. „Animacja językowa” (2008).

Ściana dla ilustratora to projekt uruchomiony w roku 2019 promujący polskich ilustratorów i rysowników.

Oddajemy artystom przestrzeń do ekspozycji w holu na pierwszym piętrze CK Zamek pokazując znakomite prace szerszej publiczności. Wystawy w holu cechuje duża przystępność, mijane jakby mimochodem często przykuwają uwagę osób, które nie odwiedzają galerii sztuki na co dzień. Często też dla przypadkowego odbiorcy stają się źródłem inspiracji lub spontanicznego zakupu pracy. Realizując ten projekt mamy nadzieję, że dobra, polska ilustracja nie tylko Was zachwyci ale i zagości na dobre na ścianach Waszych domów!

- Czytelnia Komiksu - Tymczasem

Człon Galerii Tymczasem – komiks i ilustracja. Zbiory Czytelni są sukcesywnie uzupełniane o najnowsze wydawnictwa związane z szeroko pojętym komiksem i ilustracją – zeszyty komiksowe, albumy o sztuce, picturebooki, powieści graficzne. Czytelnia jest miejscem spotkać komiksowych i warsztatów związanych z komiksem i fantastyką.

 

- Sklepik z gadżetami Centrum Kultury Zamek, a w nim:

* printy prac artystów, którzy wystawiali się w Galerii Komiksu tymczasem

* magnesy z Zamkiem leśnickim

* gadżety Dni Fantastyki (torby, plecaki, plakaty)

* gadżety Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa (szkło festiwalowe, plakaty, torby, koszulki)

 - Punkt informacyjny o zajęciach edukacyjnych i wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury Zamek

Szczegóły cyklu Po-Wolne Soboty – www.zamek.wroclaw.pl

 

Kolejne pikniki rowerowe odbędą się:

13.06.2021 Park Południowy,

11.07.2021 Park Grabiszyński,

8.08.2021 Park Szczytnicki.

Regulamin konkursu: tutaj.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować