"Dawless", czyli elektronika inaczej w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 03.02.2021, 09:31 | Zmodyfikowano: 03.02.2021, 09:31
A|A|A

Krzysztof Stęplowski (Nowa Muzyka, Brzydki Wrocław)

Czy dzisiejsza muzyka elektroniczna skazana jest na użycie komputerów do jej stworzenia? A jeśli są jakieś inne metody, to na czym zasadzają się ich atrakcyjność i siła? No i w końcu - po co rezygnować z czegoś, co ułatwia życie domowym producentom? Na te i parę innych pytań staraliśmy się odpowiedzieć w MuzWro (Muzycznym Wrocławiu) wspólnie z Krzyśkiem Stęplowskim.

Krzysiek od 18 lat współtworzy serwis Nowamuzyka.pl, a od dekady na fan pejdżu "Brzydki Wrocław" dzieli się zdjęciami mało atrakcyjnych, lecz nie mniej ciekawych stron naszego miasta. Gościł również regularnie na łamach Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego. Od dwóch lat fascynuje się instrumentami elektronicznymi, sceną dawless, sound designem i w tym kierunku stara się rozwijać. To właśnie na tej - kreatywnej - odnodze działalności naszego gościa skupimy się w pierwszej godzinie MuzWro. Postaci, której oddolne, fanowskie, internetowe działanie miało blisko dwie dekady temu spory wpływ na kształtowanie się gustów zastępów fanów szeroko ujętych nowych brzmień we Wrocławiu i w całym kraju.

Obejrzyjcie już teraz próbki tego, czym jest dawless...Tutaj klip, który wyemitowaliśmy w wersji audio w programie. Niby amatorskie nagranie, a brzmi jak pełna profeska!

NIE BYŁO GRANE [zawsze w 1. środę miesiąca]
Jeszcze przed 19:00 wróciliśmy do naszego stałego kącika z muzyką alternatywną. W studiu pierwszy raz w tym roku pojawił się Michał Kwiatkowski z Radia Wrocław Kultura oraz jego "Nie było grane". Michał zdradził sporo szczegółów na temat nowego, energetycznego i zatopionego w indie rockowej emocji singla Brodki. Monika really rocks! Posłuchajcie.
Dorzuciliśmy rzecz jasna ten numer wspólnie z Michałem do naszej playlisty
Drugą godzinę wypełniliśmy sporą dawką nowości, a wśród nich jedną z moich ulubionych ostatnio nowości z Wrocławia - niepokojąco wciągającym utworem autorstwa Emila Madalińskiego (Less is Lessie).Pod koniec drugiej godziny posłuchaliśmy nowego singla Baascha - autora jednej z najlepiej ocenianych (także w RAMowych zestawieniach) płyt roku 2020. Bartek powrócił w styczniu 2021 do nas z nowym utworem, tym razem nagranym do spółki z duetem braci Kacperczyk. Oto on:ODSŁUCH PROGRAMUZa tydzień w MuzWro spotykamy się w składzie: I Make Limbo, Kamil Gałuszka (Odloty), Patrick The Pan
Zapraszam!

Maciek Szabatowski 

REKLAMA

To może Cię zainteresować