1 listopada: Dodatkowe wejścia na cmentarz i więcej patroli [AKTUALIZACJA]

jk, Malwina Gadawa | Utworzono: 30.10.2020, 06:50 | Zmodyfikowano: 30.10.2020, 06:52
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

6:50

Specjalna komunikacja miejska, dodatkowe wejścia na cmentarze i więcej patroli straży miejskiej - tak Wrocław przygotowuje się do uroczystości Wszystkich Świętych obchodzonej tym roku w czasie pandemii.

Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności informuje, że w ten weekend na ulice wyjedzie dodatkowo 10 specjalnych linii tramwajowych oraz 7 specjalnych linii autobusowych:

Andrzej Brzoza z wydziału inżynierii we wrocławskim magistracie opisuje, jak będzie wyglądała sytuacja w pobliżu cmentarza Osobowickiego:

Zmiany wprowadzono także przy mniejszych nekropoliach:

C,i którzy zdecydują się jednak przyjechać w okolice cmentarza Osobowickiego własnym autem będą mogli zaparkować pomiędzy cmentarzem a nasypem kolejowym. Zaplanowano tam 250 miejsc postojowych. Będzie działał także bezpłatny parking na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej.

W weekend zostanie zamknięta dla ruchu, z wyjątkiem komunikacji zbiorowej i taksówek, także ulica Grabiszyńska, na odcinku od ulicy Ostrowskiego do ulicy Jordanowskiej.

Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiej spółki apeluje do pasażerów o odpowiedzialność i przypomina o obowiązujących limitach:

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak ma dobre rady dla tych, którzy jednak na cmentarz wybiorą się swoim autem:

Od 31 października do 2 listopada cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte od godziny 6 do 22, a w miarę możliwości otwarte zostaną dodatkowe bramy wejściowe tak, aby w jak największym stopniu rozłożyć ruch pieszych na nekropoliach.

Urzędnicy apelują, aby w tym trudnym czasie, pandemii koronawirusa, rozłożyć w czasie wizyty na wrocławskich cmentarzach. Jeśli nie musimy, to odwiedźmy cmentarz w inny dzień niż 1 listopada. Specjalna komunikacja tramwajowa i autobusowa będzie kursować aż do 6 listopada.

Ze specjalnym apelem do naszych słuchaczy w ten wyjątkowy czas zwraca się także prof. Leszek Szenbron z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować