Dodatkowe autobusy i tramwaje przed 1 listopada

el, Malwina Gadawa | Utworzono: 24.10.2020, 17:34 | Zmodyfikowano: 24.10.2020, 18:47
A|A|A

archiwum radioram.pl/ P. Dzwonkowska

Wrocław od tego weekendu, na tydzień przed Dniem Wszystkich Świętych, uruchamia specjalną komunikację, która ma pomóc mieszkańcom w dotarciu na cmentarze.

- mówił prezes wrocławskiego MPK, Krzysztof Balawejder. Apeluje on także do wrocławian, aby w tym trudnym okresie - pandemii koronawirusa, wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie. Adam Więcek z magistratu przypomina, że od soboty, w związku z zakończeniem przebudowy pętli, powrócą także tramwaje na ul. Osobowicką.

Ważna informacja dla pasażerów MPK, z uwagi na przebudowę Mostów Pomorskich, tramwaje linii 14. relacji Osobowice - FAT, od placu Staszica będą kursować objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku "Pomorska". Tramwaje linii 24. jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały stałą trasą przejazdu przez plac Jana Pawła II, plac Orląt Lwowskich i plac Legionów. W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

WIĘCEJ: Komunikacja zbiorowa na Wszystkich Świętych

Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej Straży Miejskiej mówi, że funkcjonariusze są już w pełnej gotowości przed 1 listopada.

Specjalna komunikacja będzie jeździła na wrocławskie cmentarze aż do 6 listopada. Wszystko po to, aby każdy bezpiecznie mógł odwiedzić groby swoich bliskich.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować