Dziadek, co kamienicę zbudował - odc. 105 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 28.05.2020, 22:05 | Zmodyfikowano: 28.05.2020, 22:05
A|A|A

Jak to się stało, że dziadek Manfreda Breslera wybudował we Wrocławiu kamienicę z oficyną? Dziś można tylko przypuszczać. Dziadka pierwsza żona była córką bogatego gospodarza. Być może więc dzięki temu się udało.

Dziadek w kamienicy zamieszkał na pierwszym, reprezentacyjnym piętrze, w mieszkaniu tak dużym, że można było po nim na rowerze jeździć. Wnuk także mieszkał w domu przy ulicy Glinianej. Tylko na górze, w mniejszym mieszkaniu. I o tym będzie opowiadać w niedzielę, o 19:30.
To nie jest jedyna niespodzianka. Ja już w tej kamienicy byłam.
Oto powojenna opowieść z dziadkowego domu:

https://www.radioram.pl/articles/view/35056/Kamienice-Drzewa-na-Glinianej-odc-31-POSLUCHAJ

A na historię przedwojenną zapraszam do kolejnej audycji "Kamienice":
Joanna Mielewczyk
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic i starych wrocławskich domów. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają.
Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować