Kamienice: Dziewczynka z Matthiastrasse - odc. 94 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 12.03.2020, 18:41 | Zmodyfikowano: 12.03.2020, 18:41
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk


Tato pracował u znanego architekta, Alvina Wedemanna. Jako budowlaniec doglądał m.in. hotelu Vier Jahreszeiten (dzisiejszy hotel Polonia). Był wysportowany, przed wojna wyczynowo jeździł na rowerze.
Eva Karbstein, jedynaczka, była przez rodzinę rozpieszczana. Gdy rodzice kupili motocykl, wozili ją w koszu przymocowanym z boku do pojazdu. Dzieciństwo skończyło się wraz z wybuchem wojny. O tym czasie, aż do stycznia 1945, gdy Eva z mamą i krewnymi, samymi kobietami, opuściły Wrocław, w najbliższej audycji "Kamienice".

Zapraszam, Joanna Mielewczyk
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...
Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować