Komfort i wygoda w domu - Strefa Stylu Radia RAM

Radio RAM | Utworzono: 13.09.2019, 12:21 | Zmodyfikowano: 13.09.2019, 12:21
A|A|A

Zapraszaliśmy nie tylko do słuchania Radia RAM na 89,8 FM, ale również do odwiedzania nas na Festiwalu! Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji już od godziny 10.00 w Galerii Giant. W programie między innymi bezpłatne warsztaty, porady architektów, Strefa Piękna i targi rękodzieła dolnośląskich artystów. O godzinie 15.00, dla najmłodszych i wszystkich tych, którzy wciąż czują się dziećmi – spektakl lalkowy Teatru Układ Formalny – W stronę słońca. Podczas Festiwalu można też zjeść pyszności przygotowane przez ekipę food trucka Na Wolnym ogniu oraz napić się kawy od Bike Cafe.

Na początek programu, tuż po godzinie 12.00, połączyliśmy się z Anną Fluder, która zaprosiła do rozmowy Aldonę Czechowską z firmy Wajnert, specjalistkę od tkanin. Nasza eskpertka zachęcała do świadomego doboru kolorów, mebli i tkanin. W modzie są ciepłe barwy, pastele, a wyraziste kolory pojawiają się jako dodatki. Do jednolitej faktury np. kanapy czy foteli, łatwiej dobrać, a w razie potrzeby wymienić, dodatki. Coraz częściej też pytamy o to co praktyczne, kompaktowe, proste w utrzymaniu i ekologiczne:


Kolejnym gościem był Dariusz Goliszek z Goliszek Podłogi. Ekspert opowiedział o tym, jakie drewno jest dzisiaj modne, odpowiedział też na często zadawane pytanie – podłogi olejowane czy lakierowane?Tym, którzy cenią sobie wygodny sen, proponowaliśmy uważne wsłuchanie się w rozmowę ze specjalistą od komfortu w sypialni. Dzięki Filipowi Chylareckiemu z salonu DlaSpania dowiedzieliśmy się, jaki materac wybrać, aby nareszcie dobrze się wyspać. Pianka, czy sprężyna? Czy spanie na desce jest zdrowe? Na te i inne pytania odpowiedzi poznaliśmy podczas rozmowy z naszym gościem:


Jeśli zastanawialiście się, co w dzisiejszych czasach oznacza słowo „modny" w kontekście mebli, posłuchajcie rozmowy z Małgorzatą Wojtkiewicz z firmy Meble Queen. Ekspertka opowiedziała, co jej zdaniem oznacza stylowe wnętrze i czy stylowy mebel kształtem wywodzący się z minionych epok to wciąż modny mebel. O gustach w naszych domach możemy i powinniśmy rozmawiać:


Na koniec temat bliski wszystkim miłośnikom psów, kotów i innych futrzaków. Ekspert z IWC Home, Paweł Pradella podzielił się wiedzą o tkaninach przyjaznych zwierzętom:Sponsorem Strefy Stylu Radia RAM jest Galeria Giant Meble, Wrocław ul. Brucknera 32-34

REKLAMA

To może Cię zainteresować