Strefa Stylu Radia RAM w Świątecznym Klimacie [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 08.12.2021, 13:54 | Zmodyfikowano: 08.12.2021, 13:54
A|A|A

Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy już w sobotę programem specjalnym z Centrum Handlowego Magnolia Park Strefa Stylu w Świątecznym Klimacie była okazją do dzielenia się inspiracjami, przepisami i piosenkami, które pomogą w stowrzeniu magicznej atmosfery. Naszych gości zapytaliśmy o tradycje i zwyczaje w ich domach, ale nie zabrakło historii o szopkach i jarmarkach wrocławskich. Wszystko oczywiście warto udokumentować i dlatego podpowiadaliśmy jak profesjonalnie i niebanalnie uchwycić niezwykłe chwile spędzone razem przy wigilijnym stole. 

Zaczęliśmy na słodko. Cukierniczka Magda Małachowicz z pracowni Food Think Tank podpowiadała jak szybko i bez wielkiego zamieszania przygotować wegańską szarlotkę na wigilijny stół i pierniczki na choinkę.

Przenieśliśmy się także w czasie - do średniowiecza. O historii i tradycjach jarnarków świątecznych we Wrocławiu  opowiadała Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego. Oczywiście warto już teraz wybarać się do Pałacu Królewskiego gdzie do zobaczenia jest wystawa najstarszych i nielicznych, które przetrwały do dziś, bożonarodzeniowych szopek skrzynkowych.

A jak zapisać ten świątecznym klimat w jednym kadrze? Fotograf Grzegorz Rajter zachęcał do zabawy, także w chwili przygotowań do kolacji wigilijnej. Kilka wybranych zdjęć warto wywołać i zachować w albumie.

Wśród naszych gości była także rozśpiewana jak zawsze Alicja Janosz. #IdąŚwięta to pierwszy singiel zapowiadający EPkę Alicji z 5 świątecznymi piosenkami. W programie usłyszeliśmy już piosenkę, która jest odpowiedzią na znane „Hu Hu Ha, nasza Zima zła". Bo przecież zima może być całkiem dobra,  wszystko zależy od nas! Światową premierę miała też kolejna piosenka w świątecznym klimacie...

REKLAMA

To może Cię zainteresować