Roślin czar w Alei Bielany z Radiem RAM [POSŁUCHAJ]

Radio RAM | Utworzono: 26.08.2021, 12:39 | Zmodyfikowano: 26.08.2021, 12:39
A|A|A

W Alei Bielany jest zielono! Wielkie Targi Roślin to doskonała okazja, by porozmawiać o roślinach, ich uprawie i dbaniu o nie w różnych warunkach. Dostępne są oryginalne i ciekawe odmiany roślin ze wszystkich stron świata i różnych stref klimatycznych. Co więcej, nad doborem i zakupem tych odpowiednich dla nas czuwają eksperci z Małej Szklarni, którzy podpowiadają, z jakimi roślinami będzie nam najlepiej. Inspirujące może być też spotkanie z projektantami mody, którzy komponują zielone motywy w naszej garderobie. Zainteresowanym polecamy też warsztaty w Strefie Między Stołami.

Zagraliśmy program specjalny "Roślin czar w Alei Bielany z Radiem RAM". Posłuchajcie!

Miłosz Jarosiewicz z Małej Szklarni podpowiadał, jak wybrać te którym będzie z nami dobrze. Warto znać nazwę rośliny i wiedzieć, jakie warunki są dla niej najlepsze. Każda ma swoje wymagania dotyczące naświetlenia, wilgotności i podłoża. Jedne są mało wymagające, a inne wyjątkowo rzadkie okazy bywają kapryśne.

Beata Matuszkiewicz z Diverso Design przyznała, że motywy kwiatowe w modzie nigdy nie mijają, ale bywa, że podążają za trendami świata roślin. Ostatnio liście monstery pojawiają się na sukienkach, a nawet męskich szortach. Zwykle dobieramy kolorystykę i wzory do naszego temperamentu, ale warto też pamiętać, jaki prezentujemy typ urody. Rośliny na dzięcych bluzach mogą być zachętą dla maluchów do ich poznania.

Aleksandra Gawron z Małej Szklarni podpowiadała, jak dobrać doniczkę i pielęgnować roślinę, by była nie tylko piękna, ale też zdrowa. Gdy jednak pojawią się szkodniki, albo choroba, ratujmy kwiat i pomóżmy odżyć mu na nowo. Warto pamiętać, że nie tylko warunki zewnętrzne mają znaczenie, ale ziemia i podłoże to podstawa rozwoju każdej rośliny. Czsem wielki kwiat dobrze się ma w małej donicy, a mały musi mieć przestrzeń.

Na koniec raz jeszcze Miłosz Jarosiewicz z Małej Szklarni zachęcał do zaszczepiania u najmłodszych dbałości o rośliny. Od malowania i ozdabiania doniczek, przez proste rozsadzenia, aż po właściwą opiekę nad małą roślinką. A gdy zakwitnie, sprawi radość całej rodzinie.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować