Świętowaliśmy 1 czerwca "Dzieci ratują świat"!

Anna Fluder | Utworzono: 27.05.2019, 12:48 | Zmodyfikowano: 27.05.2019, 12:48
A|A|A

Mistrzów recyklingu było wielu i warto pamiętać, że nie wszystko wyrzucamy i działamy! Kubeczki po jogurtach, tekturowe pudełka, nakrętki, stare gazety i patyczki po lodach. To doskonałe materiały do kreatywnej zabawy. Zamiast do kosza na śmieci mogą trafić w nasze ręce by przy pomocy kleju, farbek czy sznurka, zyskać nową funkcję i przydać się w kuchni albo ozdobić parapet. Radio RAM i Dom Handlowy RENOMA z okazji Dnia Dziecka zachęcały do działania na rzecz środowiska naturalnego i ratowania naszej planety.  Warsztaty były doskonałą lekcją przez zabawę. Było wesoło, kolorowo i aktywnie. W studiu Radia RAM nie zabrakło ciekawych gości.

Na początek słuchaliśmy opowieści z dzieciństwa i zabawnych historii z odgrywania ról dla najmłodszych przez aktorki Dorotę Wierzbicką-Matarelli i Beatę Rakowską z Wrocławskiego Teatru Komedia. Jak usłyszeliśmy młodego widza nie da się oszukać, a gdy zła postać nie cieszy się sympatią publiczności to wielki komplement dla aktora. Bo wilk w Czerwonym Kapturku ma być straszny, a Pinokio kochany.

Na koncert i warsztaty w Parku Staromiejskim z okazji Dnia Dziecka zapraszała do Wrocławskiego Teatru Lalek Sylwia Gorzak. Przypomniała także o nowej propozycji dla dzieci spektaklu "Motyl".Pełne energii i radości odwiedziły nasze studio wrocławskie trojaczki: Zuzia, Adam i Mateusz z mamą Agnieszką Szczerbik. Nie brakuje im pomysłów na spędzanie wolnego czasu, rolki zawsze najchętniej wybierane, ale jak potrzebna jest drużyna piłkarska to Zuzia staje na bramce. Jako jedyna bez kłopotów od zawsze rozróżniała braci. Kolegów czasem udaje się nabrać, a dziadek też miewa kłopot w rozszyfrowaniu który wnuczek do Adam, a który Mateusz?

Na koniec zdarzył nam się mini koncert zagrany przez uczniów ośrodka edukacyjno-kulturalnego Kuźnia Talentu. Pola chwyciła za gitarę, a Karol, z braku perkusji, wtórował koleżance wybijając rytm na kolanach. Bo najważniejsze to mieć pasje, a muzyka może sprawić, że chwycimy za instrument nawet gdy wkroczymy już w świat dorosłych. Zachęcali do tego Tomasz Simura założyciel Kuźni, trębacz, Paweł Lisiecki gitarzysta i Zuzanna Talik, saksofonistka.

Warsztaty z tworzenia arcydzieł z patyczków po lodach, gazet i puszek prowadziła animatorka Aleksandra Niemiec z Centrum Rozwoju zawodowego - Krzywy Komin. Zawsze warto przyjrzeć się temu co wyrzucamy, bo być może wystarczy coś skleić, pomalować i wyczarować nowe pudełko na kredki, albo doniczkę na kwiatki.

Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy dużo uśmiechu każdego dnia!
REKLAMA

To może Cię zainteresować