Nie będzie w tym roku festiwalu Dialog. Emocjonalny wpis kierownika programowego

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 29.01.2019, 21:12 | Zmodyfikowano: 29.01.2019, 22:17
A|A|A

hasło 9. edycji festiwalu Dialog

Festiwalu Dialog w 2019 roku we Wrocławiu nie będzie, a kierownikowi programowemu imprezy - Tomaszowi Kireńczukowi - nie przedłużono umowy. - Wczoraj dostałem maila od szefowej festiwalu, że utraciła do mnie zaufanie- mówi Kireńczuk:

Jak tłumaczy szef Strefy Kultury we Wrocławiu, która jest organizatorem imprezy, o tym że Dialog jest przesunięty o rok wiadomo było co najmniej od połowy 2018 roku, a decyzję o nieprzedłużeniu umowy z Kireńczukiem podjęła właścicielka marki - Krystyna Meissner.

Pełny wpis Tomasza Kireńczuka poniżej:

 

A to oświadczenie Krystyny Meissner:

Wrocław. Oświadczenie ws. Festiwalu Dialog-Wrocław
Informujemy, że decyzją dyrektora artystycznego i właścicielki Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog-Wrocław Krystyny Meissner-Erhardt umowa z kierownikiem programowym festiwalu Tomaszem Kireńczukiem nie zostanie przedłużona. 10. edycja festiwalu odbędzie się w 2020 r.

Tomasz był związany z festiwalem od 2011 roku, początkowo jako rzecznik prasowy, podczas ostatnich edycji - także jako konsultant, a następnie kierownik programowy. Tomku, dziękujemy Ci za wkład pracy, który włożyłeś w festiwal.

Zbliża się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław. Wyjątkowy jubileusz wydarzenia zaplanowany został na rok 2020. Po dziewięciu odsłonach wypełnionych najlepszymi europejskimi i światowymi spektaklami, w odważny sposób konfrontującymi publiczność z wyzwaniami współczesności, nadchodząca edycja będzie okazją do podsumowań, szansą na to, by przyjrzeć się dwóm dekadom obecności Festiwalu w stolicy Dolnego Śląska, ale i temu, jak burzliwym przemianom w ciągu ostatnich dwudziestu lat podlegały Polska, Europa i świat. Przygotowania do tej jubileuszowej odsłony trwają. Już dziś serdecznie zapraszam na to szczególne wydarzenie artystyczne do Wrocławia na dziesiątą, jubileuszową edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław.

Krystyna Meissner-Erhardt

Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław

REKLAMA

To może Cię zainteresować