EABS, Dialog, Fidelio, Makbet i inne wydarzenia weekendu

Jan Pelczar | Utworzono: 13.10.2017, 01:02 | Zmodyfikowano: 13.10.2017, 01:02
A|A|A

W pierwszej godzinie programu sprawdziliśmy, co mówili w trakcie prób bohaterowie premierowych wieczorów: Makbet z Capitolu Cezary Studniak i jedna z odtwórczyń roli Fidelia, gościnnie na scenie Opery Wrocławskiej, Karolina Micuła

Po 15:00 gościem Radia RAM  był Tomasz Kireńczuk. Dowiedzieliśmy się, że dzięki zbiórce polskie spektakle wracają na MFT Dialog . Porozmawialiśmy też m.in o niepowtarzalnym teatrze Alaina Platela, którego przedstawienie już w sobotę otworzy festiwal. oraz o niepowtarzalnej propozycji "MDLSX". 

Po 16:00 zaprosiliśmy słuchaczy na vege & eco festiwal do Kina Nowe Horyzonty. Paulina Wieczorek opowiedziała o wegetariańskim stylu życia i ekologicznych rozwiązaniach.

Sobotnia impreza postawi przed uczestnikami pytanie: "Czy każdy z nas, w ramach codziennych decyzji na mikroskalę, ma wpływ na otaczające nas środowisko?". 

Kropką nad i będzie projekcja filmu "Before the Flood" Fishera Stevensa i  Leonardo DiCaprio oraz panel dyskusyjny po seansie.

W Strefie Kina Radia RAM premierą tygodnia był „Pierwszy śnieg” – kinowy debiut Harry'ego Hole'a. W słynnego bohatera książek Jo Nesbo wcielił się Michael Fassbender. W piątek po 17:00 posłuchaliśmy, co aktor znany m.in ze „Wstydu” i „Zniewolonego” ma do powiedzenia o swoim nowym wcieleniu. Będzie też krótki wywiad z jego ekranową partnerką Rebeccą Ferguson. Zatoczyliśmy koło, bo Jo Nesbo przeniósł niedawno Makbeta w lata 70. XX wieku, dokładając się do rocznicowego pisania Szekspira na nowo, a we Wrocławiu opowiadał o tym w... Teatrze Muzycznym Capitol, od którego nowej wersji Makbeta zaczniemy program. 

Na koniec sprawdziliśmy atmosferę w szatni piłarskiego Śląska Wrocław przed sobotnim meczem z Wisłą Kraków .  

W trakcie całego programu wracaliśmy też o EABS, przed ich niedzielnym koncertem w Sali Koncertowej Radia RAM. Zapowiada się muzyczna uczta, w której można wziąć udział na żywo w niedzielę o 18:00. 

 I tak, macie rację, najmniej uwagi poświęciliśmy temu, że to był Koktajlowy w piątek, trzynastego. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować