Gdzie będziemy podróżować w 2019 roku?

Jan Pelczar | Utworzono: 04.01.2019, 15:03 | Zmodyfikowano: 04.01.2019, 15:03
A|A|A

Po Chinach oprowadzać nas będzie w 2019 roku prawdziwa specjalistka. Maria Kaczmarek spędziła w Państwie Środka kilka lat. Skończyła liceum w Wuhan, wracała na stypendia jako sinolożka. Dziś mieszka w kanadyjskim Vancouver. Tyle że o Kanadzie opowie nam jeszcze zimą inna dolnoślązaczka, która osiadła na dłużej za oceanem. Monika Grzelak od kilku lat mieszka w Toronto. W pierwszą sobotę roku przypomnieliśmy sobie kanadyjski wątek z opowieści Alexa Sella - żeglarza, który jeśli już schodzi na ląd, to najchętniej w kanadyjskich górach.

Monika przypomni nam także zimą o Meksyku. W pierwszych w 2019 roku Podróżach z Radiem RAM wróciliśmy do sylwestrowej imprezy w Mexico City, którą barwnie relacjonował trzy lata temu Michał Józefowicz.

Szykuje nam się również w pierwszym kwartale roku dłuższy powrót do Ameryki Południowej, ze szczególnym uwzględnieniem Argentyny i Buenos Aires. O szczególnym statusie argentyńskiej stolicy przekonywała nas już kiedyś Maria Sobol.

Rok temu zawędrowaliśmy, tuż przed mundialem, do Rosji. Wiosną wrócimy do wspomnień z okresu mistrzostw świata w Rosji. Ciekawe, czy również wtedy to był tak fascynujący kraj, jak w relacjach Piotra Czyszpaka

W pamięć zapadły nam także górskie fascynacje Anny  i Bogusława Hajduków. Już za tydzień z radością wrócimy w znajome im Himalaje, tym razem z podwójną relacją znanych wam już z Podróży Igora Buckiego i Daniela Kałuży. 

W 2019 roku będziemy was też namawiać, byście nie zapominali o Indonezji. Kraj dotknięty w ostatnim roku podwójną dawką kataklizmów można odkrywać ciągle na nowo. Przed nami relacje Agnieszki Olejnik. 5 stycznia wspominaliśmy, jak o wyspach i wulkanach - pięknych i niebezpiecznych - opowiadała Oliwia Papatanasis.

Jeśli uważasz, że w naszych planach na 2019 rok brakuje istotnego miejsca, kraju lub kierunku - zgłoś się do programu. Opowiedz słuchaczom Radia RAM o swoich podróżach. Pisz na adres - janpelczar@radioram.pl 

REKLAMA

To może Cię zainteresować