Rejs Podróży z Radiem RAM

Jan Pelczar | Utworzono: 01.12.2018, 09:02 | Zmodyfikowano: 01.12.2018, 09:02
A|A|A

Gościa Podróży znają doskonale ci słuchacze Radia RAM, którzy wzięli udział w naszych rejsach po Odrze. Alex Sell najczęściej pływa właśnie po wrocławskiej rzece. 

Z przyjaciółmi podróżował też na jachtach po różnych zakątkach świata. Jak poruszać się niezależnie od środków komunikacji i biur podróży?

Wbrew obiegowej opinii wakacje na jachcie nie są "tylko dla bogatych". Alex tłumaczy, że cenowo taka forma wypoczynku nie będzie droższa od hotelowego turnusu "all inclusive".

Najpiękniejsze w wakacjach na jachcie jest dla Alexa to, że co dnia w innym miejscu możemy podziwiać wschody i zachody słońca. - Czujemy się wolni podróżując w ten sposób, jesteśmy niezależni i sami decydujemy gdzie będziemy następnego dnia - mówi. 

Żagle mogą się kojarzyć w Polsce przede wszystkim z Bałtykiem i Mazurami. Ale dla gościa Podróży z Radiem RAM to akweny zbyt zimne. 

Jacht może być nie tylko wakacyjną atrakcją. W łódź można również zainwestować, na wzór kupowania mieszkania pod wynajem.

Od jakiej trasy zacząć? O tej porze roku najpopularniejszym kierunkiem są Wyspy Kanaryjskie.

Kto nie płynie zimą poza Europę, musi swoją jednostkę przezimować. Przy okazji Alex tłumaczy, nie tylko Łonie i Weberowi, dlaczego najlepsze są katamarany. 

Pierwszy etap wakacji na jachcie z Alexem Sellem to głównie zajęcia teoretyczne. W kolejną sobotę skupiliśmy się na praktyce.

Alex poinstruował nas, jak znaleźć piękną plażę. Warto kierować się tam, gdzie inni nawet nie pomyśleliby, że warto płynąć. 

W poszukiwaniach urokliwych wysp dotarliśmy do wybrzeży Chorwacji. Gość Podróży z Radiem RAM tłumaczył, jakie miejsca wybrać wokół popularnej Bozavy.

Obraliśmy też kurs na Grecję. I na podróże kulinarne.

Znakomita kuchnia to także dla Alexa azjatyckie smaki. Do Tajlandii wybiera się ponownie w lutym i poleca rejsy w tamtym rejonie świata każdemu.

W Tajlandii jachty są relatywnie drogie, ale to wciąż są ceny porównywalne do innych form wypoczynku. Alex Sell tłumaczy, że podaż jachtów nie nadąża za popytem na rejsy w tym rejonie świata.

Kolejnym wyzwaniem dla Alexa będą Karaiby. Zdarza mu się też wypoczywać na lądzie, najchętniej w Kanadzie.

W kolejnych Podróżach z Radiem RAM urodzinowa niespodzianka od radiowej załogi. 

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować