Sylwester w Mexico City

Jan Pelczar | Utworzono: 31.12.2016, 10:58 | Zmodyfikowano: 31.12.2016, 10:58
A|A|A

W ostatnią podróż w 2016 roku wybraliśmy się z Michałem Józefowiczem, który ten rok witał w Meksyku. Sylwestrową noc z 2015 na 2016 rok spędził w Mexico City, na wyjątkowym koncercie

W Meksyku sylwester to kulminacja świątecznej fiesty. Okres od 24 grudnia do 6 stycznia to karnawał między Bożym Narodzeniem a Świętem Trzech Króli

Michał spędził w Meksyku sześć tygodni. Zjechał go wzdłuż i wszerz. Święta spędził w San Cristobal de las Casas.

W Meksyku gość Podróży z Radiem RAM spełnił swoje marzenie o kąpieli w Pacyfiku. Pływanie w tym samym oceanie po azjatyckiej stronie to nie to samo.

Boże Narodzenie w Meksyku to nie były dla Michała pierwsze świętami daleko od domu. Swego czasu spędził Wielkanoc w Malezji.

Dla pierwszej długiej wyprawy po Azji, która trwała pół roku, rzucił pracę. Szefowie i koledzy nie chcieli mu wierzyć. Byli przekonani, że odchodzi do konkurencji. Szczęście uśmiechnęło się w trakcie tej podróży m.in w kasynie w Singapurze.

Może i prowadzi bloga zatytułowanego "w klapkach", ale nie stroni też od ekstremalnych wrażeń. Znalazł je skacząc z klifu na Nusa Lembongan i zwiedzając kopalnię na Sri Lance.

Najgorszą pamiątką przywiezioną z podróży przez Michała była niewątpliwie ameba. Długo niewykryta sprawiła, że zapadł w śpiączkę i dwa miesiące nie wychodził ze szpitala. Choroba nie zraziła go jednak nawet do Kolumbii, skąd przywiózł zakażenie.

Skrajne wspomnienia Michał ma też z couchsurfingu. Od idealnych warunków w Singapurze, po trudności w Meksyku.

Poza Mexico City najlepsze miejsca na imprezy to Kuala Lumpur i Bangkok. Kulinarnie wygrywa smażony makaron z Malezji.

 

W 2017 roku Michał planuje wyprawy do parków narodowych: w USA i RPA. Podróże z Radiem RAM zaczną  Nowy Rok od spotkania Krzysztofa Majewskiego z Bartkiem Ciążyńskim. Wrócimy na Sri Lankę, będzie też m.in Wietnam, powrócą Malediwy. Porozmawiamy o różnicach w podróżowaniu we dwoje i z dziećmi.

REKLAMA

To może Cię zainteresować