Sąsiedzki musical "Trójkąt. 45°" w Imparcie

Bartek Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 25.10.2018, 14:27 | Zmodyfikowano: 25.10.2018, 14:27
A|A|A

Pokaz w Imparcie będzie scenicznym debiutem grupy, która pod opieką kolektywu Novy Ruch Teatru działa od marca br. W ramach zajęć prowadzonych w Pracowni mieszkańcy przygotowali piosenki, muzykę i scenografię do przedstawienia. Bazą do powstania scenariusza były rozmowy z uczestnikami zajęć, anegdoty i historie związane z Przedmieściem oraz artykuły na temat tej wrocławskiej dzielnicy w gazetach i internecie.

Akcja przedstawienia dzieje się w roku 3185, kiedy to na Przedmieście przyszło globalne ocieplenie. Spiekota, skwar i duchota zastają mieszkańców w grubych murach kamienicach i na podwórku. Czy w 3185 roku sąsiad sąsiadowi sąsiadem? Historie wykorzystane w scenariuszu oparte są na faktach.

O spektaklu dowiecie się więcej z rozmowy z aktorką Karoliną Szymańską i Piotrem Soroką, reżyserem musicalu.

„Trójkąt. 45°”
dramaturgia: Agnieszka Charkot
teksty piosenek: Katarzyna Zduńczyk („Ananas”, „Sąsiedzie halo”), Marika Skrzeszewska („Nie boisz się tu mieszkać?”), Natalia Okopna („Dzisiejszy krajobraz”)
reżyseria: Piotr Soroka
choreografia: Agnieszka Dziewa
przygotowanie wokalne: Magda Pasierska (Mapa, ex Me Myself And I)
muzyka: Szymon Tomczyk, Magda Pasierska, Katarzyna Zduńczyk („Ananas”, „Sąsiedzkie halo”)
scenografia: Adam Królikowski
obsada: Ilona Baran, Marta Piasecka, Filip Russ, Marika Skrzeszewska, Asia Smolińska, Karolina Szymańska, Natalia Waleńska, Lesław Zamaro, Katarzyna Zduńczyk

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować