Noc w Leningradzie

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 20.05.2019, 10:08 | Zmodyfikowano: 20.05.2019, 10:08
A|A|A

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na „Noc w Leningradzie” – dwukrotnie na plenerowej scenie przed Impartem przedstawienie w reż. Łukasz Czuja obejrzymy kultowy już we Wrocławiu „Leningrad” z głównymi rolami Mariusza Kilijana i Tomasza Marsa i udziałem bardzo istotnych w scenicznej fabule instrumentalistów.

W twórczości Leningradu i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii – mówi Łukasz Czuj, reżyser spektaklu.

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji Leningrad jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i Kultu w Polsce – dodaje reżyser.

Posłuchaj rozmowy z Mariuszem Kiljanem, wcielającym się w spektaklu w postać Sergieja Sznurowa:

REKLAMA

To może Cię zainteresować