Być kobietą... - Strefa Stylu Radia RAM

Radio RAM | Utworzono: 02.03.2018, 15:27 | Zmodyfikowano: 02.03.2018, 15:27
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk


Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem (...)


Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie (...)

Ekscentryczną być kobietą - przyjaciółki niech nie milkną.
Czas niech płynie w rytmie walca, dzień niech jedną będzie chwilką.
Jakaś rola w głównym filmie, jakiś romans niebanalny...
Być kobietą w dobrym stylu, Boże, daj mi!

W słowach przeboju Alicji Majewskiej napisanych przez Magdalenę Czapińską aż roi się od kobiecych pragnień. Jak zrealizować pomysły i marzenia o byciu kobietą szczęśliwą i spełnioną staraliśmy się opowiedzieć w specjalnej  Strefa Stylu Radia RAM.  

W kwiatowych wnętrzach Restauracji Jasna przy ul. Włodkowica 18 we Wrocławiu odwiedzili nas specjaliści od urody, wyglądu, zdrowia i rozwoju osobistego. W radosnej atmosferze towarzyskiego spotkania wymieniliśmy się wiedzą, energią i obudziliśmy w sobie potrzebę zmian na lepsze.
W poszukiwaniu nowych sił na wiosnę oraz myśleniu z troską o sobie pomagali nam wrocławscy eksperci.

Marzymy o świetnym wyglądzie i ciepłych dniach. O odkurzaniu skóry na wiosnę opowiedziała dr n. med. Elżbieta Wojtowicz-Prus, specjalista dermatolog i wiceordynator oddziału dermatologii WSSK Wrocław. Pani doktor wytłumaczyła nam, że po zimie skóra potrzebuje peelingów - bez złuszczenia, bardzo słabo przenikają składniki aktywne czy to z kremów, czy mezoterapii. Dowiedzieliśmy się o dobrodziejstwie peelingów no pain, mniej inwazyjnych forfmułach klasycznych peelingów, czy uwielbianych przez gwiazdy peelingach laserowych. Prawdziwy rozkwit przeżywają mezoterapie, które już nie tylko nawilżają, rozjaśniają przebarwienia, chronią przed pajączkami, a nawet zwiększają ochronę przed UV i nowotworami skóry.
SOFT SKIN Dermaclinic  ul. Dąbrowskiego 32a, www.softskin-clinic.pl


Z kosmetolog Paulą Smutnicką oraz Lidią Woźnicą – Sokołowską stylistką i wizażystką porozmawialiśmy o zabiegach upiększających ciało - jak kriolipoliza, zabieg usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej oraz HIFU - jeden ze skuteczniejszych zabiegów przy pomocy skupionej wiązki fal dźwiękowych ujędrnia i modeluje ciało. Dowiedzieliśmy się, jakie kolory będą królować w makijażu tej wiosny i poznaliśmy trendy w stylizacjach wiosennych - uwaga, mamy przygotować się na dominację ultrafioletu!
Centrum Dermatologii Zabiegowej i Laserowej URODA dr Monika Lelonkiewicz
Wrocław, ul. Szybka 1E/A, www.uroda.in


Anna Seifert optometrystka oraz Barbara Kucharska stylistka i optometrystka przedstawiły trendy w optyce. Nie ma wątpliwości, że szukając nowych oprawek, kierujemy się nie tylko ich praktycznymi zaletami, ale również modą, która ma wielki wpływ na dobór okularów. Dowiedzieliśmy się więc, co teraz nosi się na nosie i okazało się, że wraca moda retro.
Salon optyczny Opticare, ul. Krupnicza 7,  ul. Widna 6 lok. 3 w Hali "Perła", ul. Strzegomska 206 w Hali Strzegomskiej - I piętro, www.opticare.com.pl


Michał Podkalicki, Product Manager ds. Alergologii z firmy Euroimmun zanim wyjaśnił, jakie są rodzaje alergii i jak je łatwiej zdiagnozować, wręczył każdej z pań po pięknej czerwonej róży! Dzięki tej rozmowie, zapamiętaliśmy, że nowym trendem w diagnostyce alergii są badania serologiczne (z krwi) oraz dowiedzieliśmy się, kto i kiedy powinien poddać się testom na alergię.  Warto sprawdzić, czy i na co mamy alergię właśnie teraz, zanim się zacznie pylenie drzew na wiosnę.
Laboratorium Euroimmun, producent testów EUROLINE, www.alergiczne.info


Marta Micek - menadżer salonu KAMADARI i Liwia Czech - kosmetolog krok po kroku wyjaśniły tajemnice 10 kroków koreańskiej pielęgnacji. Okazało się, że pomysły z Dalekiego Wchodu wcale nie są tak egzotyczne, za to dla nas niezwykle pomocne w pięlęgnacji skóry, która jaśnieje naturalnym blaskiem, staje się zdrowa i rozświetlona. 
KAMADARI Instytut Piękna Wrocław, ul. Biskupia 8,
https://www.facebook.com/KAMADARI.wroclawNaszą trenerką motywacyjną była dziś Monika Majerska, która rozwiała wszelkie wątpliwości w sprawie, dlaczego warto obudzić w sobie odwagę. Dowiedzieliśmy się m.in. że niemożliwe jest bycie sexi, jeśli nie jesteśmy pewni siebie! Zbyt dużo w nas samokrytycyzmu i autocenzury, tymczasem lepiej zaufać w swoje umiejętności i postawić na siebie, również w posługiwaniu się językiem obcym!
Szkoła Językowa YouEnglish, Sky Tower, 44 piętro, www.youenglish.schoolW czwartek 8 marca zagraliśmy wprost z Restauracji Jasna przy ul. Włodkowica 18 we Wrocławiu, www.restauracjajasna.pl.
REKLAMA

To może Cię zainteresować