Po jakim czasie można poczuć działanie Ashwagandhy?

Radio RAM | Utworzono: 04.03.2024, 15:34 | Zmodyfikowano: 04.03.2024, 15:34
A|A|A

Materiał Sponsora/fot.freepik.com


Jak zmiany generują stres?

Współczesny człowiek doświadcza ogromnego stresu, z którym nie borykały się poprzednie pokolenia. Rozwój technologiczny i cywilizacyjny pociąga za sobą zmiany. Adaptacja do nich stanowi spore obciążenie dla organizmu. Każda zmiana generuje stres, który z kolei przekłada się na wzrost wolnych rodników. Wspomniane cząstki cieszą się nie najlepszą sławą, gdyż są niezwykle reaktywne. Odrywają elektrony od białek, lipidów i kwasów nukleinowych. Wolne rodniki prowadzą do ich nieodwracalnego uszkodzenia. 


Kiedy powstaje stres oksydacyjny?

Dopóki ilość wolnych rodników nie przeważa nad antyoksydantami, nie dzieje się nic niepokojącego. Niestety, współczesny człowiek żyje w silnie zanieczyszczonym środowisku, spożywa wysoko przetworzoną żywność i nierzadko traci równowagę emocjonalną. Sprawia to, że ilość wolnych rodników wyraźnie wzrasta, co pociąga za sobą stres oksydacyjny. Zaleca się, aby dostarczać antyoksydanty z zewnątrz w celu uniknięcia nieodwracalnych zniszczeń komórek. Powinny one pochodzić ze zdrowej i zbilansowanej diety zasobnej w owoce, warzywa i zioła. Warto rozważyć również suplementację ashwagandhy. 


Antyoksydanty z ashwagandhy - naturalne wsparcie w sytuacjach stresowych

Zauważono, że witania ospała zawiera cenne substancje, w tym witanolidy i glikowitanolidy. Gromadzi je głównie w korzeniu, który stanowi surowiec zielarski. Ashwagandha jest jednym z popularnych adaptogenów. Wspomniana grupa ma charakter niejednorodny. Obejmuje różne gatunki roślin i grzybów, które wykazują właściwości regulacyjne. Pomagają człowiekowi lepiej funkcjonować w sytuacjach stresowych. Przypuszcza się, że mogą przywracać naturalną równowagę (homeostazę). Wszystkie adaptogeny, w tym witania ospała, nie mają właściwości toksycznych.


Witania ospała jako sposób na zdrowy sen

Stres, który powstaje pod wpływem różnych czynników - chemicznych, fizycznych, biologicznych i emocjonalnych, prowadzi do wyostrzenia zmysłów i  czujności. Osoby, które go doświadczają, często czują się nieprzyjemnie pobudzone. Wieczorem nie potrafią zmrużyć oczu, przez co rano wstają z łóżka zmęczone i pozbawione sił witalnych. Zauważono, że ashwagandha może wspierać zdrowy sen, gdyż wykazuje właściwości wyciszające.


Ashwagandha a funkcje poznawcze

Praca intelektualna, której znaczenie w ostatnich latach wyraźnie wzrosło, niekiedy stanowi duże obciążenie dla mózgu. Wymagający projekt, przygotowania do trudnego egzaminu na studiach czy tworzenie założeń eksperymentu to tylko niektóre czynniki, które pociągają za sobą ogromny stres. Człowiek, który go przeżywa, jest narażony na negatywne oddziaływanie wolnych rodników. Potrzebuje antyoksydantów, które przeciwdziałają jego zgubnym skutkom. Zauważono, że ashwagandha wspiera funkcje poznawcze. Jej suplementacja może przyczyniać się do poprawy pamięci i koncentracji, dlatego warto rozważyć jej przyjmowanie w okresach nasilonej aktywności umysłowej.


Witania ospała - naturalna metoda poprawiająca wytrzymałość organizmu

Sportowcy, którzy przygotowują się do ważnych zawodów, intensywnie ćwiczą. Regularne treningi obciążają zarówno mięśnie, jak i układ nerwowy, który zarządza ich pracą. Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego obserwuje się stres oksydacyjny. Osobom, które trenują, rekomenduje się witanię ospałą. Ashwagandha nie tylko dostarcza antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki, ale też wspiera wytrzymałość organizmu.


Ashwagandha - kiedy zaczyna działać ten popularny adaptogen?

A więc, ashwagandha kiedy zaczyna działaćOsoby, które żyją w stresie, pragną wspomóc organizm od wewnątrz, dostarczając mu cenne antyoksydanty. Wiele z nich zastanawia się, kiedy zaczyna działać ashwagandha. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od wrażliwości osobniczej na witanię ospałą. U niektórych osób wspomniany adaptogen nie przynosi oczekiwanej poprawy. Natomiast w przypadku innych ludzi może ona nastąpić już po pierwszym spożyciu suplementu diety. Przyjęło się, że osoby wrażliwe na ashwagandhę, dostrzegają oznaki regulacji nastroju w przeciągu 1-30 dni.


To jest Suplement Diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych i nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

REKLAMA
To może Cię zainteresować